MojAndroid

IKEA už dlhšie prináša rozličné produkty, ktoré spadajú do kategórie “smart home”. Najnovšie prináša inteligentné rolety. V Európe sa ich predaj spustí 2. februára 2019 a v USA trochu neskôr, 2. apríla 2019.

Inteligentné rolety IKEA Smart Shades budú mať viacero veľkostných variantov, a to 100x195cm, 120x195cm, 140x195cm, 60×195 a 80×195. Inteligentný výrobok príde tiež v dvoch farebných variantoch. Variant FYRTUR bude pripomínať kancelárske šedé rolety, model KADRILJ má farbu podobnú, no prenikne cezeň viac svetla.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Rolety budú napájané USB nabíjateľnou batériou, ktorá sa nachádza v balení spolu s bezdrôtovým diaľkovým ovládaním. Musíme dúfať, že celý setup vydrží fungovať bez dobíjania aspoň niekoľko týždňov. IKEA potvrdila, že rolety budú ovládateľné dvomi spôsobmi, buď pomocou diaľkového ovládača alebo pomocou služieb Alexa, Google Asistent či Apple HomeKit. Cena IKEA Smart Shades sa budú pohybovať od 99-155€ v závislosti od rozmerov.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Xiaomi a IKEA budú spolupracovať na výrobkoch pre inteligentnú domácnosť(IoT)
Náš tip
Inteligentné svetlá IKEA TRÅDFRI je možné ovládať Google Asistentom

 

12.1.2019
Zdroj: geeky-gadgets

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+