MojAndroid

Server iFixit už tradične rozoberá vlajkové modely výrobcov smartfónov a hodnotí ich mieru opraviteľnosti. Neinak tomu je aj produktov Samsungu. Minulý rok rozobral Galaxy Note 8 a nebolo to nič jednoduché, rovnaké to bolo aj u novinky Samsung Galaxy S9. Teraz rozobral jeho väčšiu verziu Samsung Galaxy S9+ a hlavným cieľom bolo pozrieť sa na chválený duálny fotoaparát s premenlivou clonou. Ako nakoniec v teste táto novinka dopadla?

Náš tip
iFixit: Toto sú najťažšie (a najľahšie) opraviteľné smartfóny roku 2016

Technici serveru iFixit sa zapotili už pri samotnom otváraní telefónu. Telo Samsungu Galaxy S9+ je priamym spojením prednej a zadnej strany. Obe strany sú spojené lepidlom a tým pádom muselo byť zariadenie najprv zahriate a až potom opatrne otvorené. Podľa serveru je ale veľká pravdepodobnosť zlomenia krytu pri jeho otváraní. Po otvorení ako prvé do očí udrú dve kamery zadného fotoaparátu. Tie sú síce spojené kovovými obručami na jednej doske, ale nie je problém ich oddeliť. Najviac dalo technikom zabrať oddelenie batérie od tela telefónu kvôli veľkému množstvu lepidla. Samotné zvyšné komponenty sú modulárne a dajú sa oddeliť. iFixit udelil Galaxy S9+ hodnotenie 4/10 a jedná sa o ťažko opraviteľné zariadenie.

13.3.2018
Zdroj: Gizmochina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+