MojAndroid

Ak by vás  zaujímalo ako to vyzerá pod “kapotou” novo predstaveného tabletu Nexus 7 určite nepremeškajte nasledovné riadky. Webový portál iFixit si totiž pre nás pripravil jeho rozobratie. Na obrázkoch nižšie tak môžete vidieť z čoho sa taký tablet za 200 amerických dolárov skladá. Všetky hlavné elektronické komponenty sú v podstate integrované na jednej doske plošných spojov, kde sa nachádza jadro celého tabletu, štvorjadrový procesor NVIDIA Tegra 3 (červená) a ďalšie dôležité súčiastky a integrované obvody, ako napríklad operačná pamäť DDR3 RAM (oranžová), prijímač GPS (modrá), modul pre Bluetooth/WiFi/NFC (azurová a ružová), vnútorná flash pamäť a samozrejme aj senzory gyroskopu a akcelerometru (čierna).

Nebol by to však Nexus 7 bez 7 palcového IPS displeja, veľkej batérie a dvoch reproduktorov. IFixit ohodnotil tablet, z hľadiska opraviteľnosti, siedmimi bodmi z desiatich, čo vôbec nie je zlé. V prípade poruchy zariadenia tak môžete jednotlivé komponenty jednoducho vymeniť aj sami a to bez veľkých znalostí v tejto oblasti. Batériu dokážete dokonca vymeniť aj bez použitia skrutkovača. Najväčším mínusom konštrukcie je displej, ktorý sa v prípade rozbitia musí celý vymeniť vrátane predného skla, ktoré je jeho priamou súčasťou. Celý proces toho ako bol Nexus 7 rozobratý s podrobnými obrázkami a popisom nájdete na stránkach iFixit.com.

Google Nexus 7

Android 4.1 (Jelly Bean)7"
1.3GHz quad-core Tegra 31280 x 800
1 GB
8/16 GB

5.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • sikovne natlacene komponenty :)

  • neviete nieco o tom ci google bude mat novy nexus smartphone aj tento rok?

  • mojandroid.sk je skvelý web

  • vsak ja

    Teta sa zle naučila text…povedala Tegra 2 namiesto Tegra 3 :D

+