MojAndroid

iFixit pozná už takmer každý, kto sa aspoň trochu zaujíma o mobilné technológie. Jeho celoročným poslaním bolo aj v roku 2016 rozoberanie smartfónov a hodnotenie ich opraviteľnosti. Teraz portál prišiel s rebríčkom tých najlepších a najhorších.

ifixit

Ako môžete vidieť, tak smartfónom, ktorý sa dá najľahšie opraviť, sa stal LG G5 so skóre 8/10. Len o niečo horšie sú na tom vlajkové lode Google Pixel a iPhone 7, ktoré získali len o jeden bod menej. Na druhej strane, tými najhoršie, resp. najťažšie servisovateľnými, sú smartfóny spoločnosti Samsung. Konkrétne Samsung Galaxy S7 a S7 edge. Tie si na hodnotiacej stupnici vyslúžili skóre len 3 z 10. Samozrejme, iFixit nerozoberal všetky zariadenia na trhu, pod rukami mu však prešla väčšina TOP zariadení, ktoré sa dnes predávajú najviac.

Najväčšie výhody a nevýhody smartfónov podľa iFixit:

  • LG G5: Vymeniteľná batéria a moduly robia z tohto smartfónu najlepšie opraviteľný smartfón, ktorý sme mali možnosť rozobrať.
  • Google Pixel/XL: Väčšina interných komponentov je modulárna, problémom je však dostať sa dovnútra bez toho, aby nedošlo k poškodeniu displeja.
  • Apple iPhone 7/ Plus: Výmena batérie a displeja je jednoduchá. Nevýhodou je, že potrebujete aspoň štyri druhy skrutkovačov.
  • Apple iPhone SE: Displej aj batéria sa dá ľahko vymeniť. Veľmi ľahko sa dá však poškodiť pripájací kábel k snímaču Touch ID.
  • Samsung Galaxy Note 7: Disponuje niekoľkými modulárnymi komponentami. Dá sa však len veľmi ťažko rozobrať a výmena batérie je veľmi obtiažna. Galaxy Note 7 sa však pre jeho problémy s batériou už nepredáva.
  • Samsung Galaxy S7/edge: Má niekoľko modulárnych komponentov, inak ide ale o veľmi ťažko rozoberateľný sendvič lepidla a skla.

Zdroj: iFixit

23.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+