MojAndroid

Oculus len pred niekoľkými dňami oficiálne predstavil prvú finálnu verziu svojich virtuálnych okuliarov, a hoci majú pomerne vysokú cenovku, záujem o ne je naozaj veľký. Kupujúci sa však pýtajú, ako sú tieto okuliare zostrojené a či si ich budú vedieť opraviť aj sami doma. Odpoveď na túto otázku prináša tím iFixit, ktorý nový Oculus Rift rozobral do poslednej skrutky a odhalil, aká náročná je jeho oprava. Nebojte sa, potešíme vás – na opravu menších porúch vám postačí skrutkovač a základné nástroje.

Hlavnou zmenou voči developerskej verzii okuliarov Oculus Rift je to, že vo finálnej verzii nemajú okuliare 1 displej zo Samsungu Galaxy Note 3 rozdelený na dve polovice, ale dva samostatné OLED panely. Tie ponúkajú nielen lepšiu kvalitu zobrazovania, ale aj vyššie rozlíšenie. To je pri virtuálnej realite naozaj dôležité. Horšie to však je s cenou, ktorá je oproti druhej developerskej verzii dvojnásobne vyššia. Nájde sa tu aj napriek tomu niekto, kto plánuje kúpu týchto okuliarov?

Náš tip
Oculus Rift vo finálnej verzii stojí $599. Cena ho zabila ešte pred uvedením na trh

Zdroj: iFixit

31.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+