MojAndroid

Spoločnosť Samsung Electronics na veľtrhu IFA 2017 predstavila svoj nový 55-palcový a 65-palcový QLED televízor Q8F s plochou obrazovkou a 43-palcovú verziu televízora The Frame. Spoločnosť Samsung v rámci veľtrhu IFA organizovala v Berlíne v hoteli Waldorf Astoria QLED a HDR10 (High Dynamic Range) summit, v priebehu ktorého informovala o pokroku dosiahnutom v oblasti obrazoviek Quantum Dot (QLED) a o možnostiach plného rozvoja potenciálu ekosystému HDR10/HDR10+.

Q8F je televízor s plochou obrazovkou, ktorý je obdobou nedávno uvedeného televízora Q8C so zakrivenou obrazovkou. Spoločnosť Samsung v rámci snahy upevniť svoje postavenie na globálnom trhu prémiových televízorov rozširuje svoj rad QLED televízorov dostupných na európskom trhu. V novej 43-palcovej verzii televízora The Frame sa snúbi technológia a umenie, čo zákazníkovi poskytuje pridanú estetickú hodnotu, ktorá mu umožňuje prispôsobiť si menší obytný priestor svojim potrebám a zvýšiť jeho úroveň.

„Sme hrdí, že môžeme predstaviť televízor Q8 s plochou obrazovkou, ktorým reagujeme na dopyt európskych zákazníkov hľadajúcich prémiový stredne veľký televízor s plochou obrazovkou,“ uviedol Sang-ho Cho, viceprezident divízie Visual Display spoločnosti Samsung Electronics. „Náš rozšírený rad QLED televízorov a 43-palcová verzia televízora The Frame otvárajú vďaka inovatívnej technológii a krásnemu prevedeniu nové príležitosti, ktoré odrážajú životný štýl zákazníkov.“

Posilnenie poprednej pozície na trhu prémiových televízorov

Vďaka prírastkom v podobe modelov Q8F sa európsky rad QLED televízorov spoločnosti Samsung v roku 2017 rozrástol na 14 modelov. Ponuka spoločnosti Samsung teraz s modelmi Q9, Q8 a Q7 QLED predstavuje najkompletnejší rad prémiových televízorov s 49-palcovou až po 88-palcovú obrazovku a zahŕňa osem prístrojov s plochou obrazovkou a šesť zakrivených televízorov. Modely Q8F sú prvými modelmi QLED televízorov s plochou obrazovkou radu Q8 spoločnosti Samsung.

Vďaka technológii Metal Quantum Dot ponúkajú QLED televízory značky Samsung najvernejšie podanie farieb bez ohľadu na úroveň jasu konkrétnej scény. Túto jedinečnú vlastnosť potvrdil značkou „100% objem farieb” globálny štandardizačný certifikačný úrad v Nemecku VDE (Verband Deutscher Elektrotechniker). QLED televízory sú vybavené priehľadným optickým káblom s priemerom len 1,8 mm, ktorý eliminuje zložitú spleť káblov, a systém No Gap Wall-Mount umožňuje pripevniť televízor tak, aby priliehal tesne k stene, a umiestiť ho nerušivo do rôznych priestorov.

Nový 43-palcový televízor The Frame dopĺňa modelový rad týchto lifestylových televízorov, ktorý doposiaľ zahŕňal modely s uhlopriečkou 55 a 65 palcov. Vďaka podpore funkcie Art Mode môže The Frame slúžiť nielen ako televízor, ale taktiež ako estetický prvok zobrazujúci umelecké diela či osobné fotografie. Prostredníctvom obchodu Art Store, do ktorého je možné z televízora pristupovať, získajú užívatelia čoskoro prístup k približne tisícke renomovaných umeleckých diel zo slávnych svetových galérií a múzeí vrátane LUMAS, Saatchi Art, Sedition či múzea Prado.

Modely Q8F budú na trhu k dispozícii okamžite po svojom predstavení na veľtrhu IFA a 43-palcová verzia televízora The Frame bude na európskom trhu dostupná od októbra, pričom na ďalšie trhy budú uvedené výrobky uvádzané postupne. Na Slovensku zatiaľ model The Frame dostupný nebude. Nový televízor Q8F je k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu 2 599 € (55-palcový model) a 3 599 € (65-palcový model) a 43-palcový The Frame na európskom trhu za 1 499 €.

Zraky návštevníkov veľtrhu IFA uchvátila zdokonalená technológia HDR10+

Samsung predstavil svoje technológie QLED a HDR10+ určené pre televízory na QLED a HDR10 summite, ktorého spoluorganizátorom bola aj spoločnosť Insight Media zameriavajúca sa na spracovanie prieskumov trhu v oblasti obrazoviek. HDR10+ umožňuje na obrazovkách dosiahnuť bezkonkurenčnú kvalitu obrazu, pretože pre každú scénu automaticky optimalizuje nastavenie jasu, farieb a kontrastu. Účastníci summitu získajú podrobné informácie o tom, ako funguje technológia HDR10+ a dynamické mapovanie odtieňov, pri ktorom je obraz vylepšovaný pre každú scénu samostatne, čo umožňuje dosiahnuť špičkové podanie farieb a vizuálnych detailov, takže si diváci môžu sledovaný obsah vychutnať presne tak, ako ho zamýšľal filmový tvorca či režisér.

V priebehu summitu Samsung taktiež debatoval o novom partnerstve uzatvorenom so spoločnosťami 20th Century Fox a Panasonic Corporation s cieľom vytvoriť otvorenú platformu bez licenčných poplatkov pre dynamické metadáta používané technológiou HDR10+. Uvedené tri spoločnosti vytvoria v januári 2018 licenčný subjekt, ktorý bude uvedené metadáta poskytovať zdarma poskytovateľom obsahu ako aj firmám zaoberajúcim sa výrobou UHD televízorov, Blu-ray prehrávačov a rekordérov, výrobcom set-top boxov a taktiež výrobcom tzv. systémov na čipe (SoC).

„Našim cieľom je poskytovať zákazníkom prostredníctvom najnovších technológií a inovácií vždy ten najlepší možný zážitok,“ uviedol Jongsuk Chu, senior viceprezident divízie Visual Display spoločnosti Samsung Electronics. „Veríme, že sa nám prostredníctvom našej najnovšej pokročilej technológie HDR10+ a QLED televízorov podarí sprístupniť obraz vo vylepšenej kvalite s bohatšími farbami a hlbším kontrastom užívateľom širokého spektra obsahu.“

Zdroj: Tlačová správa

26.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+