MojAndroid

Dobrý spánok je základom každého dobre strávené dňa. Samsung si je toho vedomý a asi aj preto predstavil nové zariadenie nazývané SleepSense. Na rozdiel od viacerých výrobcov, ktorí sa snažia sledovať kvalitu spánku pomocou rôznych fitness náramkov, Samsung pristupuje k veci trochu inak. SleepSense je totižto zariadenie, ktoré vložíte pod matrac a dokáže monitorovať srdcový pulz, dýchanie a pohyb počas spánku, a to až s 97% presnosťou. Všetky informácie sú bezdrôtovo synchronizované so smartfónom, kde vytvoria individuálne hodnotenie spánku.

20884782738_684960f92a_h

Ak sa z meraní zistia problémy so spaním, aplikácia poskytne rady od experta na spanie, ako ho zlepšiť napríklad úpravou stravy, cvičením, či inými činnosťami. SleepSense spolupracuje tiež so systémom SmartThings. Ak zistí, že ste zaspali, automaticky vypne osvetlenie alebo televízor, zastrie či odostrie rolety a podobne. Upraviť môže aj klímu napríklad znížením teploty, pri ktorej bude váš spánok kvalitnejší a pokojnejší. Otázne je, či sa SleepSense dostane aj do obchodov v Európe. Nateraz dostupné informácie zatiaľ hovoria len o Kórei, kde by sa malo zariadenie začať predávať koncom tohto roka. Cena zatiaľ ostáva neznáma.

Za pozvanie na IFA 2015 ďakujeme spoločnostiam Lenovo, Orange a Samsung

sleepsense-samsung-2015-09-03-01

3.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+