MojAndroid

Od virtuálnej reality a umelej inteligencie až k 5G a ešte ďalej – tohto týždňové Intel Developer Forum predstavilo technologické inovácie s možnosťou premeny každodenného života tak, ako nikdy predtým. Vidíme obrovské príležitosti pre vývojárov a zaujímavé úrovne spolupráce v rôznych odvetviach.

Umelá inteligencia je v kurze: Jednoznačne sa nachádzame vo veku dát. Do roku 2020 bude na zemi pripojených 50 miliárd zariadení a strojov, ktoré budú generovať obrovské množstvo dát. Napríklad, pripojené autá budú generovať denne 4 terabyte dát a pripojená fabrika môže vyprodukovať viac ako 1 petabyte dát denne. Pre  porovnanie, MP3 prehrávač s kapacitou jeden petabyte hudby môže prehrávať pesničky neustále počas 2 000 rokov.

5G bude základ: Tri faktory ktoré budú charakterizovať evolúciu technológie, ktorá bude potrebná pre smart a pripojený svet.

  1. Computing bude všade a vo všetkom. Viac ako 50 miliárd vecí a zariadení bude mať viac ako 200 miliárd pripojených senzorov – všetky budú generovať veľké množstvo dát.
  2. Výpočtový výkon, analytika a možnosti úložísk budú vedieť premeniť dáta do zmysluplných štruktúr, ktoré napomôžu rýchlejším a informovanejším rozhodnutiam. Napríklad, rádovo len v milisekundách bude trvať komunikácia medzi dvomi autami, ktorá zabráni nehode.
  3. Všadeprítomná konektivita medzi zariadeniami komunikujúcimi cez internet a cloud je tretím faktorom budúcich technológií. Intel položil základy pre chytrý a pripojený svet vďaka 5G technológiám. 5G je ďalšou generáciou bezdrôtovej siete, ktorá rozvinie potenciál pre miliardy zariadení a umožnia neuveriteľné zážitky.

Zdroj: tlačová správa

18.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+