MojAndroid

Nie je žiadnym tajomstvom, že medziročný nárast predajov smartfónov je rok od roku menší. S menšími predajmi sa stretávajú aj veľké spoločnosti ako Apple a Samsung. Dôvodom môže byť nasýtenosť trhu a malé inovácie. Už dlhšiu dobu neprišiel na trh revolučný produkt a neustále zvyšovanie výkonu, rozlíšenia displeja alebo pixelov fotoaparátu už zákazníkov neoslovuje. Analytici obracajú zrak a nádej k nastupujúcej technológii mobilných sietí 5. generácie a k trendu ohybných smartfónov ako Samsung Galaxy Fold alebo Huawei Mate X. Podľa analýzy spoločnosti IDC bude trh 4G smartfónov v nasledujúcich rokoch klesať. Naopak 5G smartfóny by mali mať čoraz väčší podiel.

Analytická spoločnosť IDC očakáva tento rok predaných 1,33 miliárd smartfónov so 4G technológiou, čím budú mať stále dominantný 95,4% podiel na trhu. Smartfónov s 5G technológiou by malo byť tento rok predaných iba 6,7 miliónov, čo im zaistí podiel 0,5 %. Situácia by sa mala radikálne zmeniť už v roku 2023, keď sa má predaj 1,1 miliardy 4G smartfónov, čo im zníži podiel na trhu na 71,7 %. Naopak, podiel 5G smartfónov narastie na 26 % vďaka 401,3 miliónom predaných kusov. V roku 2023 by mala rozšírenie a pokrytie sieťou 5G podstatne väčšie a cena 5G smartfónov prístupnejšia.

Náš tip
Figgers F3 je prvý 5G smartfón, ktorý nabijete bezdrôtovo zo vzdialenosti 5 metrov
Náš tip
Figgers F3 je prvý 5G smartfón, ktorý nabijete bezdrôtovo zo vzdialenosti 5 metrov

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+