MojAndroid

Mobilné zariadenia s operačným systémom Android zaznamenávajú nárast predaja každým rokom a pomaly sa šplhajú do astronomických výšin. Najväčší podiel na trhu však mali smartfóny, zatiaľ čo tablety zaostávali za konkurenciou. V marci sme vás informovali o predpovedi analytickej spoločnosti IDC ktorá uviedla, že Android tablety predbehnú najväčšieho konkurenta Apple už v tomto roku. Dnes sa objavila nová správa od rovnakej firmy, podľa ktorej sa v prvom kvartáli tohto roka predalo viac Android tabletov než Apple iPad-ov.

Android predbehol Apple v pocte predanych tabletov

Za prvé tri mesiace v aktuálnom kalendárnom roku sa celkovo predalo 49,2 miliónov multimediálnych tabletov, z čoho 27,8 miliónov kusov disponovalo operačným systémom Android. Naproti tomu, Apple dodal v rovnakom období 19,5 miliónov iPadov. Ak si čísla porovnáme medziročne zistíme, že situácia sa výrazne zmenila. Podiel tabletov s iOS klesol z 58,1 % na 39%,6 zatiaľ čo podiel Androidu narástol z 39,4 % na 56,6% v tomto roku. Android tak zaznamenal výrazný medziročný nárast až 247,5%. Zaujímavosťou je, že tablety s operačným systémom Windows zaznamenali až 700-percentný medziročný nárast, no ich podiel na trhu aj napriek tomu nie je veľmi výrazný.

Apple je aj napriek tomu najväčším dodávateľom tabletov na trhu. Najväčším konkurentom je zatiaľ spoločnosť Samsung, ktorá sa pomaly tlačí hore s 8,8 miliónmi predaných tabletov. Na treťom mieste sa umiestnila spoločnosť Asus s 2,7 mil. predaných tabletov.

Zdroj: cnet

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+