MojAndroid

Spoločnosť Apple je naďalej lídrom v segmente tabletov a niet o tom žiadnych pochýb. No posledné mesiace naznačujú, že dominancia Apple sa znižuje a to aj vďaka zvyšovaniu podielu trhového tabletov spoločnosti Samsung.

Tretí štvrťrok roku 2012 naznačuje, že Apple stratil percentá z pôvodných 65,5 v druhom štvrťroku na 50,4 percenta v treťom.  Zaujímavý je v tomto rast spoločnosti Samsung, ktorý zaznamenal závratné číslo a to až o 325 percent oproti predošlému štvrťroku. Podiel spoločnosti Samsung tak dosiahol 18,4 percenta. Nasleduje Amazon s podielom 9,0 percenta, Asus s podielom 8,6 percenta a Lenovo s podielom 1,4 percenta.

Celkovo bolo predaných vo svete 27,8 milióna tabletov, z ktorých až 14 miliónov bolo predaných na konto spoločnosti Apple. Tu by mohol nastať zvrat v predaji, pretože počas posledných mesiacov sme boli svedkami niekoľkých inovatívnych zariadení ako Nexus 7 za približne 200 €, Nexus 10, ktorý sa očakáva v najbližších týždňoch, no do predaja zasiahne aj dostupný tablet od spoločnosti Apple v podobe iPad mini, ktorý prichádza s uvádzacou cenou 329 amerických dolárov.

Zdroj, foto: IDC

5.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+