MojAndroid

Prednedávnom, koncom minulého roku, sme tipovali v redakcii MôjAndroid.sk dátum, kedy Android dosiahne hranicu 50 percentného podielu na trhu so smartfónmi a tento bod sme už podľa niektorých štatistík dosiahli niekoľko týždňov dozadu. V podstate rast Androidu sa dostal do štadia, kedy sa očakáva moment, keď sa trh nasýti a rast sa spomalí alebo stabilizuje na určitom percente.

Podľa štatistiky spoločnosti IDC, Android dosiahol až 59 percentný podiel v celosvetovom meradle na trhu so smartfónmi a jeho predaj v prvom štvrťroku 2012 dosiahol až 90 miliónov zariadení. Nasleduje Apple s 23 percentným, podielom a 35,1 milióna predanými zariadeniami.

Nasleduje už klasická tabuľka, kde sa o ďalšie pozície „bijú“ ostatné operačné systémy smartfónov ako Symbian (6,8 %) a BlackBerry (6,4%). Kombinácia Windows Mobile a Windows Phone 7 dosahuje 2,2 percentný podiel na trhu.

Zdroj, foto: IDC

25.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+