MojAndroid

Kampaň “Ex-smokers are Unstoppable”, zahájená v júni minulého roku , je zameraná na to, aby pomáhala ľuďom vo veku 25 – 34 rokov prestať fajčiť alebo aby ostali nefajčiarmi a aby sa stali ´nezastaviteľnými´ vo svojich životoch, kde fajčenie nemá miesto. Výnimočný výraz  “unstoppable” zdôrazňuje pozitívny prínos života bez tabaku; k nemu patrí  lepšie zdravie, lepšia sociálna interakcia, viac peňazí a samozrejme aj lepšia kvalita života. 

Jedným zo základných  pilierov kampane zameranej na podporu pri skoncovaní s fajčením je online zdraviu prospešný nástroj iCoach. Pomáha ľuďom prestať fajčiť podľa toho, ako im to vyhovuje. Je voľne prístupný na internete a je k dispozícii vo všetkých jazykoch Európskej únie. iCoach pracuje na základe analýzy fajčiarskych zlozvykov používateľa a poskytuje mu každodenné odporúčania. Prostredníctvom webovej stránky sa do iCoachu registrovalo viac ako 250 000 Európanov.

Všetci tí, ktorí sa snažia prestať fajčiť, môžu využívať množstvo jeho interaktívnych nástrojov, ako napríklad prehľad každodenných pokrokov či minitesty. Na konci každého mesiaca iCoach zostavuje správu, ktorá užívateľovi poskytuje spätnú väzbu, úspechy, ktoré dosiahol a rovnako aj ďalšiu pomoc a podporu, aby sa zbavili zlozvyku fajčenia a už sa k nemu nevrátili.

Po nainštalovaní aplikácie sa pre jej spustenie musíte zaregistrovať. To môžete spraviť buď na stránkach www.exsmokers.eu alebo priamo v aplikácii iCoach. Nasleduje niekoľko otázok, ktoré sa týkajú vašich návykov pri fajčení. Po ich zodpovedaní sa spustí už samotná aplikácia, v ktorej môžete nájsť niekoľko nástrojov ,ktoré vám pomôžu pri snahe prestať fajčiť. Nechýbajú rady ako na to, rôzne dotazníky a ďalšie informácie ohľadom procesu, ktorý súvisí s abstinovaním. Nájdete tu tiež vlastný fajčiarsky kalendár, do ktorého si môžete zaznamenať, kedy ste naposledy fajčili. Budete tak mať prehľad nad tým, koľko ste v danom mesiaci vyfajčili cigariet a či sa vám s fajčením skutočne darí prestať.

Aplikácia je dostupná aj v slovenskom jazyku. Pri jej krátkom testovaní sme si však všimli niektoré chyby v preklade a aj v samotnom používateľskom prostredí. V niektorých situáciách bola aplikácia pomalá a občas dokonca aj zamrzla. Ak by ste si ju ale chceli vyskúšať a ste odhodlaní prestať s fajčením, potom minimálne stojí za vyskúšanie. Aplikácia iCoach je zadarmo dostupná na Google Play.

 Zdroj: tlačová správa

19.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+