MojAndroid

Vydanie najnovšieho Androidu Ice Cream Sandwich sa už  blíži a tak je normálne, že sa z času na čas objaví nejaká ta špekulácia alebo rozmazaná fotografia. To, že sa ale objaví dvojminútové video, na ktorom sú zobrazené niektoré nové funkcie a upravené prostredie Ice Cream Sandwich sme naozaj nečakali.

Celé to začalo nákupom obyčajného Android telefónu Nexus S  na Ebay. Anonymný zákazník po vybalení smartfónu z krabice zistil, že používateľské prostredie je odlišné a nahliadnutím do informácií o telefóne odhalil preňho šokujúcu správu, a to že telefón beží pod OS Android Ice Cream Sandwich – šťastný to človek :). Tu je samotné video:

V používateľskom prostredí môžete vidieť vplyv obidvoch OS, Androidu Honeycomb a Gingerbread – celé je ladené do neonovej modrej farby. Už pri prvom zapnutí telefónu sa objaví nová odomykacia obrazovka známa z tabletovej verzie Androidu. Zmenami prešiel aj launcher, ktorý v spodnej lište namiesto dvoch ikon (Gingerbread) má teraz štyri. Zoznam všetkých aplikácií je v štýle Honeycomb a na ploche môžete tiež vidieť novú ikonu Google Apps, ktorá otvorí všetky aplikácie od Google na jednom mieste. Ďalšou novinkou sú aj naposledy spustené aplikácie. Dlhým podržaním tlačidla domčeka, sa zobrazia náhľady naposledy spustených aplikácií presne tak, ako sme boli doteraz zvyknutí pri tabletoch s Android Honeycomb. Reorganizáciou prešli aj nastavenia telefónu.

Video môže byť ale kľudne aj podvrh. Niekto “šikovný” mohol upraviť Android takým spôsobom, aby vyzeral ako ICS a natočil video. Mimochodom, podobný launcher môžete nájsť aj na XDA fóre a upraviť tému Androidu tak, aby vyzerala ako na videu asi nebude pre skúseného človeka až taký problém. Na portáli endgadget.com sa už ohľadom tejto možnosti rozprúdila horúca diskusia. Čo myslíte vy, skutočnosť alebo podvrh?

Zdroj: endgadget.com

29.9.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+