MojAndroid

Dnes vám na prečítanie prinášame druhú časť detailného opisu funkcií Androidu Ice Cream Sandwich. Poďme na to ;).

Komunikácia a zdieľanie

Android 4.0 je previazaný so sociálnymi sieťami a ponúka bohaté možnosti zdieľania obsahu v celom systéme. To robí telefonovanie, písanie e-mailov a SMS správ ešte jednoduchším, ako bolo tomu kedykoľvek predtým.

Ľudia a profily

Všetky sociálne skupiny, profily a kontakty sú pre čo najjednoduchší prístup združené na jednom mieste. Týmto miestom je nová aplikácia People App, ktorá ponúka bohatšie profilové informácie, vrátane veľkých profilových obrázkov, telefónnych čísel, adries, aktualizácií statusov a nového tlačidla pre pridanie sa k niektorej z podporovaných sociálnych sietí.

Informácie o vlastnom používateľovi sú ukladané v novom “Me” profile, ktorý umožňuje ľahšie zdieľanie týchto údajov s aplikáciami a ľuďmi. Všetky kontakty sú zobrazené v ľahko editovateľnom zozname, kde je možné nastaviť zobrazenie kontaktov len z vybraných sociálnych sietí.

Kalendár

Pre lepšiu organizáciu povinností a úloh, prináša aktualizovaný kalendár zjednotenie súkromných, pracovných, školských a sociálnych udalostí. Aplikácia má v ICS nový dizajn, ktorý umožňuje jednoduchšiu prácu s kalendárom. Používateľské prostredie využíva farebné odlíšenie jednotlivých udalostí a podporu funkcie pinch-to-zoom.

Gmail

Aplikácia Gmail v ICS podporuje offline čítanie e-mailov 30 dní dozadu.

Fotoaparát

Kamera integruje veľa nových funkcií a umožňuje zachytiť špeciálne momenty prostredníctvom fotografií a videa.

Pri fotografovaní vás budú sprevádzať funkcie ako kontinuálne zaostrovanie, nulové oneskorenie uzávierky, rýchle vytváranie snímkov za sebou, detekcia tváre, zaostrovanie dotykom alebo zoom, ktorý umožňuje približovanie aj počas nahrávania videa. Aplikácia navyše pri natáčaní umožňuje vytvárať snímky (snapshots) v plnom rozlíšení videa bez toho, aby ste ho prerušili .

S novým Androidom prichádza aj natívna podpora pre vytváranie panorám v tzv. single-motion panorama móde. V tomto sa panoráma robí pohybom smartfónu zľava doprava, bez nutnosti stláčania spúšte. Po vytvorení videa alebo fotografie, môžete využiť možnosť rýchleho zdieľania prostredníctvom e-mailu, SMS, Bluetooth alebo sociálnych sietí priamo v aplikácii.

Natáčanie videa alebo videochat v Google Talku, môžete “vylepšiť” niektorým z transformačných efektov. Na výber sú napríklad: nahradenie pozadia vlastným obrázkom, efekt smiešnych očí, veľké ústa, deformácia tváre a ďalšie.

Nová galéria s foto editorom

Aplikácia galérie sa dočkala prepracovaného dizajnu so zobrazením väčšieho počtu albumov a rozmernejších náhľadov. Fotografie a albumy je možné usporiadať veľa rôznymi spôsobmi, napríklad podľa času, miesta, ľudí a tagov. Pre vylepšenie snímok, galéria integruje aj vlastný foto editor, ktorý je vybavený funkciami pre orezanie, rotáciu, nastavenie levelov, odstránenie červených očí, pridanie efektov a inými.

Novinkou je aj widget určený pre galériu, v ktorom môžete na ploche prezerať celé albumy alebo zobraziť len jeden obrázok.

Vytváranie screenshotov

Android 4.0 Ice Cream Sandwich natívne podporuje vytváranie screenshotov pomocou hardvérových tlačidiel (VolDn+Power).

Demonštráciu väčšiny funkcií môžete vidieť aj na videu z oficiálneho predstavenia ICS a Galaxy Nexus.

20.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+