MojAndroid

To, čo mnohí z vás pokladali len za ďalšiu bublinu na zvýraznenie svojej osobnosti na sociálnych sieťach, sa nakoniec ukázalo ako vec s reálne pridanou hodnotou. Ice Bucket Challenge, alebo výzva na obliatie sa ľadovou vodou, ak chcete, sa takmer po roku opäť dostáva do novinárskych kruhov. Tentokrát ale v inom svetle.

Náš tip
Celebrity sa v USA oblievajú ľadovou vodou kvôli nadácii ALS. Urobil tak aj Zuckerberg [VIDEO]

Vďaka videám, ktoré slúžili na zdieľanie myšlienky podporenia výskumu zákernej choroby ALS, sa vedcom podarilo objaviť gén spôsobujúci toto ľudské nešťastie. Volá sa NEK1 a objavili ho medici z The University of Massachusetts v projekte zvanom MinE. Tí čerpali fondy z ALS Ice Bucket Challenge-u, v ktorom sa vyzbieral celkovo až 1 milión dolárov. Chorobou ALS dnes trpí v priemere 4-8 pacientov zo 100 000 ľudí.

ALS ICe Bucket Challenge nám umožnil zabezpečiť finančnú podporu pre nové medicínske zdroje určené pacientom v častiach sveta, kde sme doteraz neoperovali. Táto transatlantická kolaborácia pomohla aj nášmu cieľu, ktorým bolo nájdenie génu, ktorý vyvoláva ochorenie ALS. – povedal Bernard Muller, zakladateľ projektu MinE a pacient trpiaci chorobou ALS.

Ak si neviete na Ice Bucket Challenge spomenúť, tak si pozrite zostrih tých najlepších záberov z tejto výzvy. Na záver už iba dodáme, že by sme boli radi, keby takto úspešne skončila každá marketingová kampaň určená pre podporu ľudí, ktorí potrebujú akýkoľvek typ pomoci.

Zdroj: NYDailyNews

29.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+