MojAndroid

Ponoriť svoj mobil do vody a vytiahnuť ho bez toho aby sa mu niečo stalo? S technológiou HzO, ktorá bola prezentovaná na tlačovej konferencii v New Yourku, to bude možné. Odolnosť voči vode bola demonštrovaná na upravenom smartfóne Samsung Galaxy SII. No namiesto špeciálnej konštrukcie, ktorá by zabraňovala vniknutiu tekutín do vnútra telefónu a následnému znehodnoteniu elektroniky, je tento konkrétny kus chránený pomocou HzO.

Vyzerá to tak, že HzO používa akýsi druh nanotechnológie, podobne ako to je napríklad pri Motorole Droid RAZR so Splash-guard, ktorú ale narozdiel od Galaxy SII s HzO, pravdepodobne nemôžete úplne ponoriť do vody (zatiaľ nikto nevyskúšal). Pri HzO sa vytvorí tenká ochranná vrstva, ktorá zabráni priamemu kontaktu vody s elektronikou.

Ponorenie Galaxy SII do vody a ukážku jeho funkčnosti aj v takýchto, pre mobily drsných podmienkach, si môžete pozrieť aj na nasledovnom videu:

Keďže tlačovka bola akousi predprípravou na budúcoročný veľtrh elektroniky CES 2012, môžeme príchod a podrobné predstavenie technológie HzO očakávať práve tu. Dúfajme, že sa jej výrobcovia rýchlo ujmú a ochránia tak naše smartfóny aj pred takou skazou, akou je práve voda v akejkoľvek forme.

Zdroj: phandroid.com

 

16.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+