MojAndroid

Spoločnosť Hyundai sa pridala k narastajúcemu radu automobiliek, ktoré ponúkajú užívateľské príručky vo forme aplikácií s rozšírenou realitou. Novinka je oveľa praktickejšia a názornejšia ako objemné príručky, ktoré sú dnes súčasťou nových automobilov.

Aplikácia bude najskôr dostupná pre model Hyundai Sonata 2015 a umožní užívateľom namieriť fotoaparát ich tabletu na automobil a prostredníctvom 2D a 3D doplnkov znázorní napríklad výmenu oleja, olejového filtra či brzdovej kvapaliny. Takto jednoducho nahradí užívateľské príručky, na ktoré sme v súčasnosti zvyknutí, ale ktoré nie sú vždy dostatočne názorné a informatívne. Okrem toho je aplikácia jednoduchá na používanie a určite je celý proces zaujímavejší, ako keby ste si mali návod čítať z príručky. V prvej verzii pokryje aplikácia až 45 rôznych úkonov týkajúcich sa motora, ale napríklad aj infotainment systému.

Užívateľské príručky vo forme aplikácie s rozšírenou realitou sú dnes stále populárnejšie a hoci Hyundai nie je úplným priekopníkom v tomto smere, ide o jedného z prvých výrobcov komerčných automobilov, ktorý niečo podobné ponúka. V praxi to ale môže znamenať, že podobné riešenia už čoskoro predstavia aj ďalší výrobcovia masovo vyrábaných automobilov a v priebehu niekoľkých rokov možno tieto príručky nadobro nahradia hrubé knižky, ktoré máme dnes uložené niekde doma a v prípade nutnosti ich otvárame iba s ťažkým srdcom. V prípade Hyundai by mala byť aplikácia dostupná už čoskoro pre obe najväčšie platformy Android aj iOS.

Zdroj: Hyundai via The Verge

13.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+