MojAndroid

Juhokórejské médiá informovali, že Hyundai a spoločnosť Kia, v ktorej vlastní 38,2% podiel, budú prvými automobilkami na svete, ktoré do svojich budúcich modelov automobilov zahrnú systém navigácie na báze operačného systému Android. Systém získal prezývku Android AVN (audio video navigation) a jeho technológia má pomôcť nasadiť prvé “smart” automobily na rôznych trhoch, počnúc novým Hyundai Genesis a Kia Soul ešte v tomto roku.

hyundai-kia-logo-645x375

Android AVN bude tiež k dispozícii vo všetkých nových automobiloch vydaných v budúcom roku a to buď predinštalovaný alebo ako príprava na neskoršiu aktualizáciu. Podľa správy, takýto systém umožní používateľom pripojiť svoje Android smartfóny alebo tablety a ponúkne im tiež prístup do vlastného obchodu s aplikáciami. Nie je však jasné, či bude disponovať možnosťou spustiť Google Play.

Inou zaujímavosťou systému Android AVN sú nové telematické funkcie, ktoré umožňujú majiteľom “ovládať automobil prostredníctvom Wi-Fi alebo modemového pripojenia.” Nie je však úplne jasné, aké rozsiahle bude bezdrôtové ovládanie. Tieto správy však vyvolávajú otázku, či bude ovládanie cez Wi-Fi dostatočne zabezpečené. Na druhú stranu je výborné sledovať, že aj Android sa pomaly začne dostávať do automobilov, čím by sa inovácia v tomto smere mohla urýchliť najmä vzhľadom na integráciu konkurenčného iOS v niektorých prémiových modeloch.

Zdroj: androidauthority

23.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+