MojAndroid

Nový spôsob rýchlej dopravy Hyperloop, ktorý má prísť aj na Slovensko, mení značku, pod ktorou bude vystupovať. Spoločnosť Hyperloop Technologies Inc. , počnúc včerajším dňom, zmenila svoj názov na Hyperloop One. Zároveň ohlásila prvý verejný test pohonu na dráhe, ktorú postavila v Nevade. Ten sa má uskutočniť už dnes!

Hyperloop One na včerajšej tlačovej konferencii zároveň ohlásil, že získal kapitál vo výške 80 miliónov dolárov, ktoré použije na ďalšie financovanie projektu. Desiatky miliónov získala spoločnosť od strategických partnerov a firiem, ktoré sa angažujú v inžinierstve a infraštruktúre. Hyperloop One plánuje vytvoriť globálnu výzvu pre získanie kreatívnych ľudí, ktorí by pomohli spraviť Hyperloop realitou. Spoločnosť sa chce spojiť s technologickými firmami a poskytnúť im technológie a ekosystém, aby mohli postaviť Hyperloop práve vo svojej krajine.

Náš tip
Potvrdené! Hyperloop spojí Bratislavu, Viedeň a Budapešť už v roku 2020

Dnešný deň je pre spoločnosť, ktorá vznikla len pred dvoma rokmi, veľmi dôležitý. Ak sa prvý verejný test ukáže ako úspešný, mohlo by to znamenať začiatok novej revolúcie v doprave. Tá by zároveň viedla k zníženiu emisií, k zlepšeniu životného prostredia a kvality života ľudí po celom svete. Hyperloop One dnes na testovaciu trať po prvýkrát vypustí kapsule s priemerom približne 1,6 metra, ktoré majú v “potrubí”s nízkym tlakom vzduchu, dosiahnuť rýchlosť až 1126 km/h. Pri prvej jazde samozrejme nemusí Hyperloop dosiahnuť plnej rýchlosti, dôležitejšie však je, aby koncept ako celok fungoval, a práve to sa dozvieme z dnešného testu, na ktorom budú po prvýkrát prítomní aj novinári.

Na rýchlej preprave Hyperloop dnes pracujú dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation. Zatiaľ čo Hyperloop One je ukážkou štandardného technologického startupu s investormi a partnermi, Hyperloop Transportation tvoria skôr dobrovoľníci.

Náš tip
Hyperloop – ako funguje a prečo je revolučný | TÉMA

Zdroj: theverge

11.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+