MojAndroid

Hyperloop má za sebou prvý verejný test, ktorý dopadol presne podľa očakávaní spoločnosti. Hyperloop One, ktorý sa snaží realizovať víziu Elona Muska o verejnej doprave budúcnosti, úspešne ukázal, že jeho pohon funguje. V nevadskej púšti dosiahol testovací modul Hyperloopu maximálnu rýchlosť 187km/h, pričom túto dosiahol za neuveriteľných 1,1 sekundy. Preťaženie v momente zrýchľovania bolo 2,4G.

Náš tip
Hyperloop mení značku, dnes po prvýkrát verejne otestuje svoj pohon

Testovacia jazda platformy bola vykonaná na 300 metrovom úseku, na ktorého konci bola spomalená pomocou piesku. Celé to trvalo niečo cez 2 sekundy. Boli to však veľmi dôležité sekundy, keďže celý svet a sa po prvýkrát pozeral, ako test pohonu dopadne. Vzbudzuje to nádeje, že Hyperloop má skutočne budúcnosť a že jeho vývoj napreduje veľkými krokmi vpred. Pre spoločnosť Hyperloop One išlo o veľký krok, ktorým vzbudila dôveru v tento koncept dopravy nielen u bežných ľudí, ale najmä u investorov. Tí mimochodom odklepli spoločnosti finančnú injekciu v hodnote 80 miliónov dolárov. Ako vyzerala testovacia jazda si môžete pozrieť na videu.

https://www.youtube.com/watch?v=XsYUbaxINbk

Hyperloop One plánuje jazdy Hyperloopom začať využívať už do roku 2019, kedy by sa mal týmto spôsobom začať prepravovať náklad. Do roku 2021 chcú spustiť komerčnú prevádzku aj pre ľudí. Mimochodom, dráha v Nevade nebola plne dokončená a ako aj jeden so spoluzakladateľov spoločnosti podotkol, nešlo o ukázanie plného potenciálu systému, ale o demonštráciu toho, že na projekte naozaj pracujú, a čo je dôležitejšie, že aj funguje. “Akonáhle dostaviame dráhu, budeme schopní demonštrovať rýchlosti na úrovni 550 km/h” – stále na otvorenom priestranstve bez vloženia platformy do potrubia.

Náš tip
Hyperloop – ako funguje a prečo je revolučný | TÉMA

12.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+