MojAndroid

Viac ako 8500 manažérov z obchodných a marketingových tímov z celého sveta sa zúčastnili v online prieskume spoločnosti Huthwaite s názvom “Mobilné technológie v oblasti predaja”. Výsledok prieskumu dokazuje, že ludia, ktorí sú ľahšie zastihnuteľní pomocou rôznych komunikačných prostriedkov  uzatvárajú obchody jednoduchšie a rýchlejšie.

Napriek tomu väčšina spoločnosti, až 87%, neposkytuje svojim zamestnancom a pracovným tímom žiadne tablety. Pritom až 90% ľudí, ktorí sa zúčastnili prieskumu tvrdia, že mobilné zariadenia pomáhajú zvyšovať ich produktivitu. Rýchlejšia komunikácia pomocou tabletov a smartfónov je ich hlavným benefitom. Zo štatistík spoločností tiež vyplýva, že 85% tabletov, ktoré sú používané zamestnancami sú tablety iPad. Smartfónom v biznis sfére stále dominuje BlackBerry. Huthwaite odporúča spoločnostiam, aby svoje tímy vybavili tabletmi a aby tiež porozmýšľali nad vlastnou mobilnou stratégiou a aplikáciami, ktoré by zvýšili efektivitu práce. Android sa zatiaľ presadzuje najmä u bežných koncových zákazníkov  a svoju pozíciu v podnikoch si musí ešte len vydobyť.

Zdroj: pocketnow.com

21.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+