MojAndroid

Autorom robota Pepper je spoločnosť SoftBank Robotics Europe, ktorá má vedúcu pozíciu v humanoidnej robotike. Pepper má štyri mikrofóny umiestnené na hlave, ktoré mu umožňujú rozpoznať postavenie osoby, komunikovať a tiež identifikovať emócie prenášané hlasom. Je schopný plne fungovať v prostredí vďaka 3D fotoaparátu a dvom HD kamerám, dokáže tiež identifikovať tváre a ich sentiment. Používa tablet, aby ľuďom pomohol pri rozhodovaní, informoval ich o novinkách a tiež aby prostredníctvom neho vyjadroval svoje vlastné názory. Môže sa voľne pohybovať v priestore, pri maximálnej rýchlosti 3 km/h. Je vybavený vysokokapacitnou batériou, ktorá mu poskytuje približne 12 hodín autonómie, váži 32 kilogramov a meria 120 centimetrov. Využíva umelú inteligenciu vo forme kognitívnych výpočtových služieb a na základe nej prispôsobuje svoje správanie a dopĺňa databázu svojich vedomostí v reálnom čase.

Čo robí Pepper v Tatra banke?

Klientom Tatra banky budú vo vybraných pobočkách odteraz pomáhať nielen pobočkoví pracovníci, ale aj tento humanoidný robot. Už od tohto týždňa sa Pepper predstaví klientom v pobočke Tatra banky – v bratislavskom Bory Mall. Následne sa vydá na veľké turné po vybraných pobočkách po celom Slovensku.

Dnes prinášame návštevníkom unikátny zážitok z pobočky budúcnosti, pretože robot Pepper je nielen zábavný, ale hlavne nápomocný pri pobočkových operáciách. –hovorí Michal Liday, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ TB.

Pepperovou úlohou je nielen vítať klientov pri vstupe, ale hlavne im pomôcť pri rôznych bankových operáciách a zároveň šetriť ich čas. Tento digitálny asistent dokáže pomôcť s peňažnými operáciami, ako sú vklad a výber, pričom odporúča klientom využitie cashomatu, čím im výrazne zjednodušuje život. Ako digitálny asistent však dokáže ešte oveľa viac – s radosťou pomôže nainštalovať mobilné bankovníctvo, objaviť zabudnutý PIN kód ku karte, otvoriť si účet cez tvárovú biometriu, načerpať úver do 10 minút, sprostredkuje cestovné poistenie a mnohé iné. Pepper vie oceniť aj spätnú väzbu a klienti ho môžu ohodnotiť.

Za selfie s Pepperom môžete vyhrať iného robota

Pepper disponuje aj modulom určeným pre zábavu, v ktorom sa klienti dozvedia základné informácie o robotoch a zároveň objavia, že roboty môžu byť aj vtipné. S radosťou si s nimi spraví selfie. Ak vašu spoločnú fotografiu nahráte aj na svoj instagramový profil s hashtagom #peppertb, zaradíme vás do súťaže o robota Ozobota, menšieho kamaráta Peppera.

Po pilotnej fáze očakávame prehĺbenie vedomostí, ktorými Pepper disponuje, a integráciu služieb, ktoré budú personalizované a na mieru šité klientom.

4.12.2018
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+