MojAndroid

3,5 roka. Tak dlho pracoval Hugo Barra, bývalý funkcionár Googlu, v čínskej spoločnosti Xiaomi, ktorá sa po jeho príchode zmenila z pomerne úspešného startupu na plnohodnotnú spoločnosť, ktorá je aktuálne jedným z najväčších výrobcov Android smartfónov. Každé dobrodružstvo však musí niekedy skončiť a pre Barru to je práve rok 2017. V Pekingu zostane do februára a potom sa vráti späť do Silicon Valley, kde ho čaká “nové dobrodružstvo”. Za pracovnú príležitosť a úspechy poďakoval Barra v príspevku na svojom Facebook profile.

Spoločnosť Xiaomi sa vďaka Hugovi Barrovi rozvinula na naozaj medzinárodnú korporáciu s veľmi silnou fanúšikovskou základňou. Počas Hugovho pôsobenia začalo Xiaomi oficiálne predávať svoje zariadenia nielen v USA, ale aj v Európe a dosiahlo viaceré významné míľniky. Medzi nimi napríklad aj príjem $1 miliarda v minulom roku. Na jeho pozíciu riaditeľa celosvetového predaja nastúpi aktuálny senior vice-prezident spoločnosti Xiaomi – Xiang Wang, ktorý v minulosti pracoval pre Motorolu aj Qualcomm. Barra zatiaľ neprezradil, kde bude jeho nové pôsobisko.

Náš tip
Xiaomi začne predávať smartfóny v USA. Hugo Barra tvrdí, že už čoskoro

Via Android Central

23.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+