MojAndroid

Iba pred niekoľkými dňami sme vám priniesli informáciu o tom, že Hugo Barra opúšťa svoje dlhoročné pôsobisko v spoločnosti Xiaomi. Tu hral veľmi dôležitú rolu pri budovaní značky, no teraz zrazu svoje miesto opustil. Až doteraz nebolo zrejmé, ktorým smerom sa vydal. Jeho novým pôsobiskom bude spoločnosť Facebook, kde bude mať na starosti celé oddelenie virtuálnej reality.

Informoval o tom Mark Zuckerberg a aj Hugo Barra na sociálnych sieťach. Hugo Barra v minulosti prejavil veľký záujem o virtuálnu realitu a nešetril chválou na platformu Google Daydream. Teraz bude mať možnosť zapracovať na tom, aby sa virtuálna realita dostala medzi široké masy.

K dispozícii má celú platformu Oculus VR, ktorú bude teraz viesť. Mark Zuckerberg sa tiež netají tým, že sa o virtuálnu realitu zaujíma v maximálnej možnej miere a vyvíja snahu, aby sa táto technológia dostala k čo najväčšiemu počtu ľudí. Uvidíme, čo si pre nás táto dvojica prichystá tento rok. Je možné, že spolu skutočne spravia prelom vo virtuálnej realite a dokážu ju priniesť do bežných domácností.

Zdroj: TechCrunch

26.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+