MojAndroid

S nástupom digitálnych technológií prestali byť dominantným prostriedkom na predaj hudby nosiče ako CD alebo vinylové platne. V najväčšej miere sa o to pričinil obchod iTunes spoločnosti Apple a ich dnes už legendárny iPod. Umelci vďaka tomu už dávno pochopili výhody predaja digitálnej hudby cez rôzne hudobné formáty. Posledné roky ale zažíva najväčší boom streamovanie hudby cez rôzne hudobné služby ako Spotify alebo Google Music. Zákazník môže streamovať vybranú hudbu online buď zdarma s tým, že strpí otravné reklamy a príde o dôležité funkcie. Alebo si zaplatí mesačný poplatok a má dostupnú všetku hudbu bez obmedzení alebo reklám a to dokonca aj offline. A práve príjmy z týchto služieb tvoria už značnú časť príjmov v hudobnom priemysle.

Náš tip
Toto sú 4 funkcie, ktorými by sa Spotify či Hudba Play mohli inšpirovať od Apple Music!

Príjmy z hudby podľa analytickej spoločnosti MIDiA Research boli minulý rok 17,4 miliárd dolárov, čo bol 8-percentný nárast oproti roku 2016, kedy to bolo 16 miliárd dolárov. Príjmy zo streamovania hudby z toho 43 percent teda 7,4 miliárd dolárov, čo bol nárast oproti roku 2016 až o 39 percent. Najväčší podiel na tom má USA, ktoré tvorí 40 percent všetkých platiacich odberateľov streamovacej hudby. Analytická spoločnosť predpokladá, že v roku 2025 dosiahne počet platiacich odberateľov vo svete 90,1 miliónov. Dnes je to 49,1 miliónov platiacich odberateľov.

24.4.2018
Zdroj: TechCrunch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+