MojAndroid

Google začal aktualizovať prostredie webovej služby Hudba Google Play, ktoré teraz prichádza v novom šate v štýle Material dizajnu. Nový vzhľad zatiaľ nemusí byť dostupný pre všetkých, Google ho sprístupňuje postupne. Po nabehnutí však zistíte, že nové UI je inšpirované aplikáciou Hudba Google Play a celé webové prostredie ju pripomína napríklad  aj animáciami, prechodmi, či vysúvateľným menu. A práve to bol podľa dizajnéra Bryana Rea z Googlu zámer.

hudba Play 6

Okrem zmien vo fontoch a prechodoch, Google kladol dôraz aj na samotných skladateľov a kapely. Pribudli fotografie vo vysokom rozlíšení, a to aj na pozadí každého playlistu, albumu, či profilu. Ďalšou novinkou je samotný tvar fotografií, ktorý sa zo štvorca zmenil na kruh. Ten je podľa dizajnérov oveľa prirodzenejší. Google tiež vylepšil pridávanie skladieb do zoznamov, ktoré sa môžu zobraziť po kliknutí na ikonu v pravom dolnom rohu. To znamená, že aj pri hľadaní novej hudby sa môžete jednoducho a rýchlo pozrieť, aká skladba bude vo vašom playliste nasledovať. Vo webovom prostredí boli urobené aj kroky v ústrety zrakovo postihnutým ľuďom. Podporované sú nové klávesové skratky a zlepšená bola aj kompatibilita s čítačkami.

hudba play 7

Novinky vo funkcionalite a vzhľade webového prostredia sú logickým vyústením konkurenčného boja medzi online hudobnými službami. Hoci noviniek nie je veľa, nové používateľské prostredie určite poteší mnohých predplatiteľov.

Zdroj: theverge

 

15.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+