MojAndroid

Hudba Google Play nie je na našom trhu dlho a v Android zariadeniach so slovenským jazykom sa zobrazuje iba niekoľko mesiacov. Aj napriek tomu si ale dokázala získať množstvo fanúšikov, ktorí si hudbu z tejto služby jednak streamujú, ale aj kupujú. Pri kúpe skladby či albumu by ste však mali byť obozretní – online obchod totižto nezobrazuje na prvý pohľad korektné ceny. Na internetovom obchode Play aj v mobilných zariadeniach síce vidíte cenovky v eurách, no pri ďalšom kroku platby sa vám zobrazia doláre, prepočítané veľmi zaujímavým kurzom. Pri ich prevode a dokonca aj po odpočítaní dane nedostanete sumu, ktorú vám obchod Play ukáže v eurách. Ako príklad uvádzame najnovší album skupiny Linkin Park, ktorý by mal stáť 5,49€, no z účtu vám obchod odráta $10,49, čo je v prepočte približne 7,75€. Reálne tak zaplatíte viac, ako by ste mali.

linkin-park-1

linkin-park-2

Túto kuriozitu sme vyskúšali na viacerých mobilných zariadeniach aj účtoch Google, no všade sme dosiahli rovnaký výsledok. Nejde ani o krátkodobý zmätok v systéme, pretože rovnakú “nedokonalosť” sme zaznamenali aj pred niekoľkými týždňami. Registrovali ste túto chybu aj vy? Na záhadu sme sa opýtali priamo slovenskej pobočky spoločnosti Google, tu je oficiálne vyjadrenie:

„Ďakujeme za upozornenie. Bezproblémové fungovanie obchodu Google Play a spokojnosť jeho používateľov je pre nás veľmi dôležitá. Nakoľko na našich testovacích účtoch je cena uvedeného albumu korektná a v eurách, zrejme ide o ojedinelý technický problém konkrétneho používateľa. Všeobecne môžu používatelia podobné situácie riešiť s tímom podpory Google Play.“

Na záver teda dodáme len toľko, že by ste si mali koncovú cenu za skladbu či album vždy skontrolovať aj pri platbe.

17.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+