MojAndroid

Samsung v posledných rokoch nečelil súdnym žalobám len od Applu. Najnovšie sa do neho obul Creative, ktorý si nárokuje patentové vyrovnanie za používanie hudobného prehrávača, a teraz aj Huawei. Ten žaluje juhokórejského výrobcu v Číne a v USA, a to za nelicencované používanie technologických patentov. Tie sa majú týkať najmä technológií spojenými s mobilnou sieťou a softvérom používaným v smartfónoch. Na rozdiel od iných súdnych sporov však Huawei nepožaduje finančné vyrovnanie, ale dohodu, ktorá by obidvom spoločnostiam umožnila vzájomne využívať ich patenty.

Samsung zatiaľ žalobu nekomentoval, ale je možné, že Huawei sa len snaží takýmto spôsobom pritlačiť na výrobcu, aby sa dohodli na vzájomnom sprístupnení svojich patentov. Niečo podobné spravil aj Apple a HTC, ktorí podpísali licenčnú zmluvu na obdobie desiatich rokov. Či sa dočkáme podpísania podobnej zmluvy aj v rámci spoločností Samsung a Huawei je momentálne otázne. Zdá sa však, že Huawei sa nechce za každú cenu ťahať po súdoch a medzi spoločnosťami pravdepodobne dôjde k mimosúdnemu vyrovnaniu. Či už to bude v podobe licenčnej zmluvy alebo iným spôsobom, to sa dozvieme až neskôr.

Zdroj: engadget

25.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+