RECENZIA Huawei Y6 Prime 2018: Moderný vzhľad nie je všetko

V portfóliu značky Huawei sa nájde okrem známejších radov ako „P“ a „Mate“ aj rad „Y“, ktorý spadá (cenovo aj kvalitatívne) do nižšej strednej triedy. Nám sa dostal do rúk model Y6 s prívlastkom „Prime 2018“. Tak sme sa pokúsili zistiť, či je ten telefón naozaj „prime“ a či sa v roku 2018 nestratí.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí:

Balenie: Výrobca myslí len na nevyhnutné

Huawei Y6 Prime 2018 sa nám do rúk dostal v pôvodnom balení, takže jeho obsah by sa mal zhodovať s tým predajným. A nejde o žiaden zázrak. Samotný telefón prichádza s ochrannou fóliou na displeji. Pod ním sa skrýva dosť nedostupná ihla na vyberanie slotu.

Obligátne papierové manuály dopĺňa adaptér s výstupom 1A/5V a kábel na nabíjanie (alebo prenos súborov, funguje oboje). Samotný kábel má koncovku microUSB (čím sa pomaly stáva prívlastok 2018 v názve modelu ironický), ale na túto cenovú kategóriu je to ešte relatívne prijateľné. Poteší aspoň tých, ktorí majú všetko príslušenstvo s jedným typom konektora. Na slúchadlá sa v balení (už pomaly tradične) zabudlo.

Konštrukcia a dizajn: V istom smere naozaj „Prime“

Zdá sa, že prívlastok Prime (angl. prvotriedny) sa odrazil práve na dizajne. Predná stena ponúka používateľovi displej. V našom zlatom prevedení boli rámčeky okolo displeja biele. Dole sa nachádza nápis Huawei, hore je slúchadlo, predná kamera a senzor na automatický jas. Bočné rámčeky sú pomerne tenké.

Zadnej stene dominuje zlatá farba. Na prvý pohľad pôsobí kvalitným dojmom, vyzerá ako kov. Nie, je to plast. Ľahko sa poškriabe a na dotyk ani nepôsobí tak kvalitne. V dobrej pozícii je umiestnená čítačka odtlačkov prstov. Jej spoľahlivosť a rýchlosť však nepatrí medzi špičku. Vyššie je už len fotoaparát a LED dióda blesku. Umiestnené sú v čiernom ovále, ktorý mierne vystupuje nad okolitý povrch. Podľa nás to ale vôbec nebolo nutné.

Rámik smartfónu je lesklý a na pohľad kovový. Nie, zasa je to plast. Tu sa zjavne šetrilo a nebol to dobrý ťah. Už po pár dňoch sa objavili známky bežného používania. Pravá bočná stena je domovom tlačidiel na reguláciu hlasitosti a tlačidla napájania. Tie majú veľmi príjemný efekt ťuknutia. Ľavá stena zahŕňa len slot na karty. Za ten si Huawei Y6 Prime 2018 zaslúži pochvalu. Pojme totiž dve nanoSIM karty a ešte aj microSD kartu.

V hornej stene sa nachádza audiojack. Aspoň tu sa nešetrilo. Dolná stena nakoniec obsahuje microUSB konektor. Ten do roku 2018 akosi nepasuje, ale za tú cenu to nie je hriech. Po jeho bokoch sa ešte nachádza reproduktor a mikrofón, oba ukryté pod sériou dierok.

Suma sumárum pôsobí Huawei Y6 Prime 2018 na prvý pohľad prémiovo. Ani použité materiály koniec koncov nie sú veľkým mínusom, pokiaľ zohľadníme cenu. Rozmery 152 x 73 x 7,8 mm hraničia s pojmom „kompaktnosť“, hmotnosť sa zastavila na pekných 150 gramoch. Týmto ďakujeme všetkým plastom tohto modelu.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí:
Disqus Comments Loading...

Vážení čitatelia a návštevníci portálu MojAndroid.sk, pre skvalitnenie služieb používame súbory cookies. Prehliadaním tohto webu tak súhlasíte s používaním týchto súborov.