MojAndroid

Často sa hovorí, že podľa hodiniek na zápästí sa dá o človeku zistiť naozaj veľa. Keďže smart hodinky majú k dispozícii veľké množstvo rôznych štýlov ciferníkov, ten, ktorý používate najradšej, vie o vás vypovedať viac, ako si myslíte.

Personalizovaný ciferník vyjadrí osobnosť

Trh so smart hodinkami neustále rastie, a stávajú sa čoraz bežnejšou súčasťou každodenného života ľudí. To znamená, že okrem množstva užitočných zdravotných a športových funkcií slúžia smart hodinky tak trochu chtiac-nechtiac aj ako módny doplnok k outfitom, a teda vyjadrujú aj osobný štýl každého užívateľa. To viedlo množstvo výrobcov k ich “skrášľovaniu” a dnes nájdeme na trhu množstvo naozaj krásnych kúskov, o ktorým by na prvý pohľad len málokto uhádol, že majú prívlastok “smart”. Napríklad výrobca Huawei má v portfóliu množstvo dizajnových smart hodiniek, ktoré pripomínajú na luxusné, klasické hodinky, no ponúkajú aj pridanú hodnotu smart funkcií. Výnimkou nie je ani najnovší model Huawei Watch Ultimate, ktorý doslova snúbi luxus so smart funkciami.

Zdroj: Huawei

Okrem vonkajśieho dizajnu však smart hodinky ponúkajú aj špeciálnu zabudovanú funkciu, ktorá umožňuje upravovať a personalizovať ciferník hodiniek kedykoľvek a kdekoľvek. Používatelia si môžu meniť pozadie hodiniek na základe svojej nálady alebo činnosti, ktorej sa venujú, vďaka čomu si môžu svoje hodinky plne prispôsobiť svojim aktivitám, či outfitu.

Keďže hodinky sa prispôsobujú preferenciám používateľov, ciferníky hodiniek sa stávajú aj základom šatníka všetkých, ktorí hodinky využívajú nielen ako šikovného pomocníka, ale aj štýlový doplnok. HUAWEI WATCH Ultimate ponúkajú elegantné štýlové riešenie pre tých, ktorí považujú doplnky za neodmysliteľnú súčasť svojho outfitu, od biznismenov až po špičkových módnych influencerov, ktorí sa chcú obliekať čo najlepšie.

Huawei Watch Ultimate
Zdroj: Huawei

Hodinky WATCH Ultimate sa môžu pochváliť šiestimi novými ciferníkmi, ktoré sú určené iba pre tento model, a dodávajú sa v dvoch edíciách – modrej Voyage Blue a čiernej Expedition Black. Či už ide o ležérny večer alebo produktívny deň v kancelárii, hodinky WATCH Ultimate dávajú používateľom voľnosť v dizajnoch ciferníkov medzi ktorými môžu prepínať podľa svojich potrieb.

Odolné telo hodiniek pre štýlový vzhľad

Zanietení milovníci hodiniek vedia, že dobre navrhnutý rám poskytuje (nielen) štrukturálnu integritu kvalitných hodiniek. Rámik hodiniek sa nachádza na vonkajšej vrstve hodiniek a zvyčajne je vyrobený z kovu, ktorý im dodáva dodatočnú pevnosť. Okrem toho podporuje aj funkcie vyššej úrovne a dodáva nadčasovému doplnku štýlový nádych.

Keďže smart hodinky poskytujú smart funkcie pre potápanie, potápačom sa zídu smart hodinky s ciferníkmi v oranžovej, modrej alebo zelenej farbe, pretože sú to farby, ktoré sú pod vodou najľahšie viditeľné. Ďalším, po ktorom potápači siahnu, je ciferník s jednosmerne rotujúcim rámom, pretože sa bežne vyskytoval na tradičných potápačských hodinkách, ktoré pomáhali merať čas potápania.

Huawei Watch Ultimate
Zdroj: Huawei

Huawei WATCH Ultimate predstavujú dokonalého parťáka na potápanie, a to vďaka modrej nano-tech keramickej obrube s bielymi rytinami, ktorými pripomína tradičné potápačské hodinky. Smart hodinky poskytujú potápačom možnosť potápania do 100 metrov a inteligentné funkcie potápania, ktoré sledujú hĺbku, čas a ďalšie údaje. Pre ešte lepšie prepojenie s podmorskými dobrodružstvami si na edícii Voyage Blue môžete zvoliť exkluzívny ciferník, ktorý dokáže zobraziť 24 rôznych časových pásiem na modrom pozadí.

Svet komplexných funkcií na dotyk

S príchodom smart hodiniek sa klasické hodinky oslobodili od svojej tradičnej funkcie určovania času a ponúkajú  ďalšie vychytávky, ako napríklad nepretržité monitorovanie zdravia či zabudovaný smart fitness asistent.

Technologické spoločnosti do každej novej edície smart hodiniek navyše začleňujú čoraz viac funkcií. Na rozdiel od tradičných hodiniek môžete teraz na smart hodinkách jedným ťuknutím monitorovať svoj srdcový tep alebo sledovať svoj spánok, čo je funkcia, ktorú najčastejšie využívajú najmä zaneprázdnení jedinci, ktorí žijú svoj život dynamickým spôsobom. Interaktívny ciferník hodiniek tak neslúži len ako módny doplnok, ale dodáva praktický nádych tým, ktorí sa opierajú o technológie pre zjednodušenie svojho každodenného života.

Huawei Watch Ultimate
Zdroj: Huawei

Pre týchto milovníkov hodiniek sú hodinky WATCH Ultimate jasnou voľbou. Moderný ciferník hodiniek a jeho nové tlačidlo Assist ponúka prístup k zložitým funkciám na jeden klik. Okrem úplne nového režimu Expedition Mode, ktorý pomáha pri outdoorových dobrodružstvách, je ciferník hodiniek pre používateľov aj spôsobom, ako sa jedným krokom dostanú k analýze EKG  či k ďalším užitočným funkciám monitorovania zdravia.

3.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+