MojAndroid

Huawei v Miláne predstavil svoju prvú špeciálnu edíciu Huawei hodiniek, ktoré navrhol taliansky módny dizajnér Barnaba Fornasetti. Exkluzívny dizajn ciferníku obsahuje kultový Fornasettiho motív „Tema e Variazioni“, remienok hodiniek a škatuľka, v ktorej sú hodinky uložené, majú klasickú zelenú farbu „Malachite“, typickú pre Fornasettiho práce. Na škatuľke je rovnako zobrazený Fornasettiho motív kľúčovej dierky. 

Fornasetti image 3_web

Špeciálna limitovaná edícia hodiniek je k dispozícii iba ako dar pre hostí slávnostného večera k 10. výročiu Vogue Čína, ktorý je sponzorovaný spoločnosťou Huawei. Udalosť uzatvárala celý Fashion Week v Miláne. Akcie sa taktiež zúčastnil svetovo uznávaný módny fotograf Mario Testino a top modelka Karlie Kloss a model Sean O’Pry, ktorí sa spolupodieľali na reklamnej kampani pre Huawei Watch.

Fornasetti a jeho dizajn

Značka Fornasetti, ktorá siaha späť do dvadsiateho storočia, bola založená Pierom Fornasettim, ktorý bol známy ako „dizajnér snov“. Pokiaľ ide o dekoratívne nápady, Fornasetti a jeho produkcia nábytku a ďalších dekoratívnych objektov je jedna z najväčších v 20. storočí. Fornasettiho syn Barnaba nadviazal na Fornasettiho tradíciu a pokračuje vo výrobe a objavovaní Fornasettiho dizajnu. S otcom zdieľa rovnako skutočné umelecké vízie, ako aj korene umeleckého remesla.

Motív „Tema e Variazioni“

Motív „Tema e Variazioni“, ktorý nájdeme na ciferníku Huawei hodiniek je inšpirovaný opernou speváčkou z 19. storočia Liniou Cavalieri. Tento obrázok si Fornasetti vybral ako svoj umelecký archetyp kvôli jeho formálnej kráse. Linina tvár dopĺňa nadčasový dizajn Huawei hodiniek a ďalej prepája svet módy a technológií.

Dostupnosť a cena

Bežné Huawei Watch budú dostupné vo viac ako 20 krajinách vrátane Slovenska a Českej republiky. Huawei Watch sa svojim dizajnom inšpirovali klasickými hodinkami švajčiarskeho štýlu a na Slovensku majú byť dostupné v novembri. Predpokladaná cena je od 399 Eur vrátane DPH (strieborné s koženým náramkom). Dostupnosť bude spresnená neskôr.

Technické špecifikácie bežných Huawei Watch

  • Displej: 1,4-palcový AMOLED displej, rámček 0,6 mm, rozlíšenie 400 x 400 pixlov a 286 ppi, zafírové sklíčko odolné voči poškriabaniu
  • Hrúbka ciferníku: 11,3 mm
  • OS: Android 4.3 a vyšší, iOS8.2 a vyšší, podpora aktualizácii OTA
  • Konektivita: Bluetooth 4.1 BLE, maximálny dosah Bluetooth 10 m, Wi-Fi
  • Pamäť: 512 MB RAM + 4 GB Flash
  • Batéria: 300mAh, výdrž 1,5 dňa (32 hodín aktivity a 8 hodín spánku), čas dobíjania 75 minút
  • Odolnosť voči vode: IP67
  • Senzory: gyroskop, akcelerometer, senzor srdečnej činnosti (PPG), barometer
  • Funkcie: oznámenie (hovory, SMS správy, e-maily, Google Hangout), hlasová interakcia, Google Now, Mapy, Sports and Health, prehrávanie hudby, aplikácie z Google Play Store

Zdroj: TS

2.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+