MojAndroid

Spoločnosť Huawei len prednedávnom predstavila svoje nové hodinky Huawei Watch 2. Tie majú priniesť navyše aj funkcionalitu NFC pre schopnosť realizovať bezkontaktné platby Android Pay. Najnovšie informácie však hovoria o prítomnosti NFC čipu aj v pôvodných hodinkách Huawei Watch. Tento čip v hodinkách nebol nikdy aktivovaný.

Náš tip
Huawei Watch majú byť aktualizované na Android Wear 2.0 tento mesiac

Technologický tím spoločnosti Google v týchto dňoch testuje funkcionalitu NFC a platby Android Pay práve prostredníctvom hodiniek. To by s príchodom Android Wear 2.0 mohlo rozprúdiť záujem o inteligentné hodinky.

Náš tip
Huawei Watch 2 prichádzajú v dvoch verziách s novým dizajnom | MWC 2017

Je možné, že spoločnosť Huawei čaká práve na Android Wear 2.0 a svoju aktualizáciu spojenú s aktivovaním NFC čipu na pôvodných hodinkách Huawei Watch chystá niekedy neskôr v roku 2017. V prípade aktivácie by tak hlavným funkčným rozdielom medzi hodinkami Huawei Watch a Huawei Watch 2 ostávala podpora rýchlych LTE sietí.

Používate aj vy inteligentné hodinky? Prijali by ste si vo vašich hodinkách funkcionalitu NFC? Svoje postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: Android Authority

9.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+