MojAndroid

Podarené smart hodinky Huawei Watch GT 3 dostali súrodenca určeného pre profesionálnych bežcov. Huawei Watch GT Runner ponúkajú rovnakú dvojtýždňovú výdrž, podporu viac ako stovky tréningových režimov a meranie srdcového tepu s vysokou presnosťou. Okrem toho však prinášajú aj niekoľko špeciálnych vylepšení. O novinke informoval portál Android Authority.

Ultraľahké puzdro, vylepšené GPS a umelá inteligencia, ktorá vám pomôže zostaviť tréningový plán

Puzdro hodiniek je vyrobené z vysokopevnostných polymérových vlákien, doplnené ultraľahkým rámom a korunkou z titánovej zliatiny, vďaka čomu vážia iba 38,5 gramov. Dizajn v celku ostáva podobný modelu GT 3, avšak zmenilo sa umiestnenie GPS antény.

Huawei tvrdí, že vďaka tejto zmene sa výkon GPS signálu zlepšil o 135 % v porovnaní s tradičnými návrhmi umiestnenia GPS antény. Model GT Runner sa navyše môže pochváliť podporou dvojpásmoveho GNSS, vstavaným výškovým barometrom a je kompatibilný so všetkými hlavnými navigačnými systémami – GPS, GLONASS, Galileo, Beidou a QZSS.

Huawei Watch GT Runner
Huawei Watch GT Runner farby | Zdroj: GSMArena.com

Na pomoc pri trénovaní prichádzajú AI Running Coach a analytika TruSport od Huawei. V aplikácii Zdravie Huawei si môžete vytvoriť vlastný tréningový plán a AI Running Coach ho na základe vašich výsledkov bude pravidelne upravovať. Taktiež si môžete určiť, v ktorej fáze tréningu sa nachádzate.

Analýza technológie TruSport vám zas podľa údajov napríklad o srdcovom tepe, tempe či zabehnutej vzdialenosti vypočíta Running Ability index. Ten vám priblíži, v akej ste kondícii a na základe tohto skóre vám hodinky dokážu navrhnúť vhodný typ tréningu.

Huawei Watch GT Runner Training Index
Huawei Watch GT Runner Training Index | Zdroj: AndroidAuthority.com

Huawei taktiež tvrdí, že model GT Runner dokáže odhaliť predčasné príznaky atriálnej fibrilácie a spánkového apnoe. Hodinky však nemajú oficiálnu certifikáciu, takže ich nie je možné považovať za presnú zdravotnícku pomôcku.

Okrem funkcií určených najmä pre bežcov ponúkajú aj iné, ktoré bežne nájdeme v smart hodinkách. K ním patrí snímač novej generácie TruSeen 5.0+ od Huawei, ktorý sa zaviazal ponúknuť presnejšie sledovanie tepu. Nový modul PPG 5.0 navyše zabezpečuje, že odchýlku 10 bpm sa počas laboratórnych testov podarilo namerať vo viac ako 97 % prípadoch.

Ďalej Huawei Watch GT Runner prinášajú vnútorné úložisko s kapacitou na približne 500 skladieb, hlasového asistenta Celia, vstavaný mikrofón a reproduktor a možnosť prijímať notifikácie či hovory prostredníctvom technológie Bluetooth. Hodinky sa môžu pochváliť 14-dňovou výdržou pri bežnom používaní a až 8-dňovou výdržou pri náročnom používaní.

K dispozícii je taktiež podpora viac ako 30 aplikácií tretích strán. Pre bežcov sú k dispozícii napríklad aplikácie ako Adidas Runtastic, Fitify, Komoot alebo Health Sync.

Huawei Watch GT 3

Cena a dostupnosť na Slovensku

Huawei Watch GT Runner sú kompatibilné so smartfónmi so systémom Android aj iOS. Na slovenský trh prichádzajú dnes, 7. marca 2022 za odporúčanú cenu 279 eur. Ak si hodinky zakúpite do 20. marca 2022, získate slúchadlá Huawei Freebuds 4i ako darček.

Náš tip
Recenzia Huawei P50 Pro: Špičková výbava za veľa peňazí

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+