MojAndroid

Smart hodinky od spoločnosti Huawei už dlhodobo patria medzi to najlepšie na trhu. Najnovší model Watch GT 2 Pro so sebou priniesol kvalitnú konštrukciu, veľmi pekný displej, odladený systém, množstvo športových a zdravotných funkcií a výbornú výdrž.

Prémiový vzhľad a vodoodolnosť Huawei Watch GT 2 Pro

Najvybavenejšie hodinky od Huawei sú minimalistické, pohodlné a zároveň aj masívne. Displej je krytý zafírovým sklíčkom, ktoré je extrémne odolné voči poškriabaniu. Kovové telo spolu s kvalitným spracovaním s dôrazom na detaily skvelý pocit zo zariadenia len umocňujú.

Huawei Watch GT 2 Pro

Keďže telo je vodoodolné, s hodinkami je možné bez obáv aj plávať. Medzi aktivitami samozrejme plávanie nesmie chýbať. Dizajn hodiniek je možné doladiť rôznymi ciferníkmi, pričom na výber je viac ako 200 variánt.

Meranie saturácie krvi (SpO2)

Okrem krvného tlaku a srdcového tepu je saturácia kyslíkom jedným z prvých meraní, ktoré sa robia pri vyšetreniach u lekára. Predstavuje podiel koncentrácie kyslíka v krvi v percentuálnom vyjadrení. Úroveň SpO2 vedia odmerať aj smart hodinky Huawei Watch GT 2 Pro.

Huawei Watch GT 2 Pro

Využívajú na to špeciálny infračervený senzor. Na spustenie stačí zvoliť túto funkciu v ponuke a test sa automaticky spustí. Najväčšou výhodou oproti tradičným metódam merania u lekára je, že si používatelia môžu test urobiť kedykoľvek a kdekoľvek bez toho, aby potrebovali ďalšie lekárske vybavenie.

Skvelá výdrž na jedno nabitie

Jedným z hlavných dôvodov, prečo je dobré pri rozhodovaní o kúpe nových smart hodiniek aj Huawei Watch GT 2 Pro, je výdrž batérie. Práve toto je parameter, ktorý podobne vybaveným hodinkám chýba. Tie zväčšia vydržia bez nabíjačky maximálne dva až tri dni.

Huawei Watch GT 2 Pro nabijanie

Hodinky Huawei Watch GT 2 Pro vydržia podstatne dlhšie. Bežný používateľ dosiahne približne dvojtýždňovú výdrž, tí aktívni sa môžu spoľahnúť na bezproblémových 10 dní bez nabíjačky.

Nabíjanie je riešené bezdrôtovo prostredníctvom štandardu Qi. Hodinky je možné nabiť nielen pomocou nabíjacej kolísky v balení, ale aj na hocijakej bezdrôtovej nabíjačke či priamo z telefónu Huawei, ktorý podporuje reverzné bezdrôtové nabíjanie.

Huawei Watch GT 2 Pro a množstvo športových aktivít

Tieto smart hodinky sú skvelým pomocníkom pri športovaní. Ponúkajú na výber viac ako 100 tréningových režimov. Z nových režimov stojí za zmienku napríklad lyžovanie, beh na lyžiach, snowboarding či golf.

Lyžiarske tréningy napríklad monitorujú priemernú rýchlosť, vzdialenosť, dráhu, klesanie, maximálny výkon, srdcové frekvenciu a mnoho ďalšieho.

Huawei Watch GT 2 Pro

Okrem nových športov sú k dispozícii všetky tradičné, ako napríklad beh, turistika či plávanie, avšak nechýba ani široká škála extrémnych športov. Automatická detekcia tréningu je dostupná pre 6 tréningových režimov.

Skvelý displej za akýchkoľvek podmienok

Huawei Watch GT 2 Pro sa môžu pochváliť veľmi pekným farebným OLED displejom. Rozlíšenie 454 x 454 pixelov zabezpečí výbornú jemnosť, takže zobrazovaný obsah je vždy krásne ostrý.

Chválime tiež farebné podanie a čo je najdôležitejšie, automatický jas sa postará o skvelú čitateľnosť aj na priamom slnku. Prítomný je aj always on režim, ktorý dokáže zobrazovať aktuálny čas neustále, aj keď sa používateľ na hodinky nepozerá.

Tento článok vznikol v spolupráci s Huawei.

18.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+