MojAndroid

Spoločnosť Huawei aktuálne na trh uviedla inteligentné hodinky Huawei Watch D. Okrem bežných funkcií ako sú meranie srdcového tepu či detekcia stresu, prinášajú presné meranie krvného tlaku a EKG. Samotnú technológiu vyvíjala spoločnosť od roku 2000 a jej implementáciou do smart hodiniek tak dochádza k výraznému míľniku, ktorý posúva bežné nositeľné zariadenia na úplne novú úroveň.

Rýchle a presné meranie krvného tlaku

Krvný tlak vám dokážu v súčasnosti zmerať viaceré inteligentné hodinky. Ich presnosť merania, resp. skôr nepresnosť, je ovplyvnená nielen senzormi, ale aj polohou samotných hodiniek na zápästí. Hodinky Huawei Watch D prinášajú unikátny spôsob merania. Okrem presných a certifikovaných senzorov disponujú špeciálnym remienkom, ktorý sa pri meraní krvného tlaku mierne nafúkne a zásadne tak zvyšuje presnosť celého merania.

Huawei Watch D
Zdroj: Huawei

Snímač tlaku má vysoké rozlíšenie a je tak presný, že jeho odchýlka pri meraní je naozaj zanedbateľná. Merať krvný tlak si tak môžete s maximálnou presnosťou na ktoromkoľvek mieste a kedykoľvek počas dňa.

Meranie EKG

Novou funkciou okrem merania krvného tlaku je vďaka výkonnému senzoru aj monitoring EKG krivky a generovanie EKG záznamu. Spolu s modelom Huawei Watch GT 3 Pro získali certifikáciu CE pre úplne novú funkcionalitu Huawei EKG.

Huawei Watch GT3 Pro
Huawei Watch GT3 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Certifikácia CE používateľom garantuje, že tovar je v súlade s európskymi normami ochrany zdravia, bezpečnosti a ochrany životného prostredia.

Na pravidelnú kalibráciu zabudnite

Okrem hodiniek od spoločnosti Huawei, merajú tlak napríklad aj hodinky Samsung Galaxy Watch 4 či Samsung Galaxy Watch 5. Oba modely musíte však pre správne meranie tlaku pravidelne kalibrovať.

Huawei Watch D
Zdroj: Huawei

Toto pri novom modely Huawei nie je absolútne potrebné, vzhľadom na ich špeciálny remienok. Treba však pripomenúť skutočnosť, že je určený len na zápästie s obvodom od 130 do 200 mm. V prípade väčšieho zápästia si krvný tlak bohužiaľ nezmeriate.

Huawei Watch D: šikovný asistent na zápästí

Výdrž batérie hodiniek Huawei Watch D je v porovnaní s konkurenciou na vysokej úrovni. Pohybuje sa okolo 7 dní a je priamo závislá na používaní jednotlivých funkcií hodiniek či využívaní hodiniek pri rôznych aktivitách. Tých nájdete v hodinkách viac ako 70 a okrem toho z ďalších “bežných” funkcií disponujú detekciou telesnej teploty, sledujú kvalitu spánku alebo stresu a tiež množstvo kyslíka v krvi.

Huawei Watch D: Cena a dostupnosť na Slovensku

Hodinky môžete používať samostatne, alebo ich môžete spárovať s akýmkoľvek operačným systémom na rôznych smartfónoch. V maloobchodných predajniach sú k dispozícií už od 12. decembra 2022 za odporúčanú cenu 399 eur.

Konkurencia

Trh so smart hodinkami je doslova presýtený rôznymi modelmi. Cenovka 399 eur je už pomerne vysoká, no meranie tlaku v hodinkách len tak ľahko nenájdete. Konkurenciou sú napríklad o niečo drahšie Samsung Galaxy Watch5 Pro s platením cez Google Pay a systémom Wear OS, avšak podstatne slabšou výdržou. Zaujímavou alternatívou so skvelou výdržou a bezkontaktným platením je minulá generácia hodiniek Garmin Fenix 6.

Náš tip
Samsung Galaxy S23 Ultra: Spoznali sme kompletné špecifikácie

13.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+