MojAndroid

Systém Android Wear vo verzii 6.0 je už dostupný takmer mesiac, no ešte stále sa nedostal na veľké množstvo inteligentných hodiniek. Spoločnosť Huawei teraz informovala, že hodinky Huawei Watch by mali aktualizáciu obdržať už čoskoro a jej sprístupnenie začne už dnes.

Informácia o aktualizácii sa na hodinkách zobrazí ako notifikačná karta, no dostupnosť aktualizácie môžete skontrolovať aj manuálne v menu s nastaveniami. V týchto chvíľach je dostupnosť aktualizácie ešte veľmi obmedzená, no to by sa prakticky kedykoľvek mohlo zmeniť. Nová verzia systému nesie označenie MEC23L a hodinkám pridá vylepšený mód Nerušiť, nové gestá a podporu pre správu oprávnení aplikácií.

Huawei Watch

Najzaujímavejšou novinkou je ale podpora pre prácu s reproduktorom, ktorý je na hodinkách implementovaný, no až doteraz ho nebolo možné prakticky využiť. Vďaka novému systému budete môcť prostredníctvom hodiniek vykonávať aj hlasové telefonáty bez potreby vyťahovania telefónu z vrecka. Dajte nám v diskusii vedieť, ak sa aktualizácia objaví aj u vás a podeľte sa s ostatnými čitateľmi o vaše dojmy z nového systému.

Zdroj: Huawei via Android Police

2.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+