MojAndroid

Výrobcovia smart príslušenstva, najmä hodiniek sa v poslednej dobe zameriavajú na meranie životných funkcií používateľa. Na internete prebiehajú rôzne debaty o tom, že spoločnosť Apple chce do svojich hodiniek implementovať technológiu na meranie cukru v krvi. Huawei však predbehol amerického giganta a túto funkciu vložil do svojich najnovších hodiniek Huawei Watch 4. Bližšie informácie o novej technológií zverejnil portál GizmoChina.

Technológia od Huawei, ktorá sleduje hodnoty cukru v krvi

Nová technológia na meranie cukru v krvi je predovšetkým určená pre diabetikov, ktorí si pravidelne musia kontrolovať hladinu cukru pomocou ihiel, prúžkov a glukomera. Práve preto sa Huawei rozhodol pridať do hodiniek novú inovatívnu technológiu. Tá sleduje až 10 životných funkcií, na základe ktorých následne dokáže vydedukovať podiel cukru v krvi.

Smart zariadenie síce nedokáže poskytnúť používateľovi presné hodnoty, no vďaka upozorneniam vie odhadnúť nízku / vysokú hladinu cukru. Tieto informácie majú predovšetkým slúžiť na upozornenie používateľa, ktorý si musí následne sám odsledovať príjem cukru.

Huawei Watch 4 Pro
Huawei Watch 4 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Celý systém bol vyvinutý vďaka spolupráci so spoločnosťami, ktoré sa zaoberajú týmto ochorením. Na overenie správnosti systému a jeho kalibráciu bolo urobených vyše 800 000 testov. Hodinky musia na vyhodnotenie stavu s nadmerným množstvom cukru sledovať srdcovú frekvenciu, charakteristiku pulzu a mnohé ďalšie životné funkcie, ktoré sa s narastajúcou hladinou cukru v krvi postupne menia.

Samotná spoločnosť sa v správe vyjadrila, že nová technológia nie je vhodná pre diabetikov 1. typu práve kvôli tomu, že ich pankreas vôbec neprodukuje inzulín. Huawei odporúča používanie funkcie skôr diabetikom 2. typu, ktorým sa inzulín tvorí v menších množstvách.

Huawei Watch 4 Pro
Huawei Watch 4 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Na používanie novej technológie je potrebné sa zaregistrovať do zdravotníckeho programu, ktorý prevádzkujú inštitúcie z tretích strán. Jedinou podmienkou je dovŕšenie 18 rokov života. Spoločnosť sa dodatočne vyjadrila, že Huawei Watch 4 nie sú považované za oficiálne zdravotnícke zariadenie a slúžia čisto na informovanie používateľa.

Náš tip
Na Samsung Galaxy S23 Ultra príde nová funkcia fotoaparátu

22.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+