MojAndroid

Druhá generácia smarthodiniek Huawei Watch uzrela svetlo sveta už v prvom štvrťroku 2017. V čase, keď celý technologický svet očakáva ich nástupcu, predstavil Huawei vylepšenú verziu smarthodiniek určenú pre čínsky trh.

Náš tip
Nové chytré hodinky Huawei Watch 2 (2018) na obzore

Aj keď trh s inteligentnými hodinkami nezažíva také úspechy, ako by si mnoho výrobcov žiadalo, stále sú tu kúsky, nad ktorými sa oplatí porozmýšľať. Stagnáciu v tomto odvetví prezentuje aj spoločnosť Huawei, ktorá v týchto dňoch predstavila prakticky identické hodinky ako minulý rok, Huawei Watch 2.

Najväčším a prakticky jediným technologickým pokrokom je možnosť použitia eSIM modelu, ktorý zaručí dostupnosť dát bez nutnosti vloženia tradičnej fyzickej SIM karty do slotu hodiniek. Práve tento model prichádza v novom farebnom vyhotovení. Karbónovú čiernu dopĺňa žiarivá žltá na vnútornej strane remienka. Ostatné špecifikácie ostávajú nezmenené. Hodinky teda disponujú 1,3″ okrúhlym displejom s rozlíšením 390 x 390p, 4 GB vnútornou pamäťou a 768 MB RAM. Plynulý chod zabezpečuje procesor Qualcomm Snapdragon Wear 2100 a Wear OS. Hodinky disponujú aj NFC čipom pre bezkontaktné platby, no ten je prispôsobený predovšetkým pre platobné platformy domácich Číňanov. Nový model Huawei Watch 2 sa bude v Číne predávať za približne 270 €.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+