MojAndroid

BrandZ zverenil rebríček TOP 100 najhodnotnejších značiek v Číne za fiškálny rok 2017. Spoločnosť Huawei sa stala najhodnotnejším výrobcom mobilných zariadení, pričom sa medzi všetkými značkami umiestnila na peknom 6. mieste. Pred ňou sa v rebríčku najhodnotnejších značiek umiestnili spoločnosti Tencent, Alibaba, China Mobile, ICBC a Baidu.

Náš tip
Huawei P10: Testujeme novinku z Barcelony, pýtajte sa + UNBOXING

Za posledný rok narástla hodnota spoločnosti Huawei o 10% na viac ako $20 miliárd, čo ju z 13. miesta vystrelilo na 6. pozíciu. Huawei tiež vyhral ocenenie za Najrýchlejšie rastúcu globálnu značku, čo vychádza z toho, že až 58% príjmov spoločnosti z minulého roka pochádzalo zo zahraničných trhov. Medzi najhodnotnejšími výrobcami mobilných zariadení z Číny sa ocitlo aj Lenovo (2.miesto medzi výrobcami, 27. miesto medzi čínskymi značkami) a LeTV (3.miesto medzi výrobcami, 32. miesto medzi značkami). Lenovo však okrem toho dostalo aj ocenenie TOP GLOBAL BRAND BUILDER 2017.

Celý report BrandZ je dostupný v angličtine na tomto odkaze.

Zdroj: WPP

21.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+