MojAndroid

Situácia medzi Spojenými štátmi americkými a čínskou spoločnosťou Huawei sa neustále vyostruje. Tento týždeň zverejnili úrady Spojených štátov amerických sériu trestných oznámení voči spoločnosti Huawei. Konkrétne ide o obvinenie z porušenia amerických sankcií voči Iránu a krádeže obchodných tajomstiev od obchodného partnera v USA. Čínsky výrobca podal k situácii oficiálne vyjadrenie spoločnosti:

Sme sklamaní z vývoja situácie a vznesených obvinení. Po zatknutí finančnej riaditeľky Meng Wang-čou sa zástupcovia našej spoločnosti pokúšali nadviazať kontakt s vyšetrovateľmi, no ich žiadosť bola zamietnutá bez ďalšieho vysvetlenia. Obvinenia z porušenia obchodného tajomstva už boli predmetom iného občianskeho súdneho konania, v ktorom došlo k zmieru oboch strán. Porota dospela k záveru, že nevznikla žiadna škoda, ani nebolo zistené úmyselné či poškodzujúce konanie vo vzťahu k obchodnému tajomstvu.

Huawei tiež popiera, že by samotná spoločnosť či jej dcérska firma porušila zákony Spojených štátov amerických, ktoré sú spomínané v obvineniach. Zároveň si nie sme vedomí ani žiadneho protiprávneho konania Meng Wang-čou a veríme, že súdy nakoniec dospejú k rovnakému záveru.

Situácia však ešte ani zďaleka nie je vyriešená a je otázne, ako sa bude ďalej vyvíjať. Je známe, že Huawei napriek úspešnému roku 2018 ešte stále oficiálne nepredáva svoje smartfóny v USA. Ak budú spory medzi USA a čínskym gigantom naďalej pretrvávať, zrejme sa to tak skoro ani nezmení.

29.1.2019
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+