MojAndroid

Spoločnosť Google predstavila svoju novú VR platformu Daydream na konferencii Google I/O pred dvomi týždňami s prísľubom, že platforma bude dostupná už v priebehu tohto roku. Spoločnosť tiež poznamenala, že výrobcovia Android smartfónov budú musieť pri nových modeloch splniť určité požiadavky. Spoločnosť Huawei teraz prezradila, že jej prvé zariadenie s podporou pre Daydream príde ešte tento rok.

Huawei P9_recenzia-5

Je teda zrejmé, že Google spolupracuje s niektorými výrobcami smartfónov, aby boli prvé zariadenia pre Daydream pripravené čo najskôr po oficiálnom sprístupnení platformy. Pre čínskeho výrobcu by to znamenalo ďalší krok dobrým smerom. CEO spoločnosti Huawei Richard Yu rozhovore pre Wall Street Journal predstavil víziu jeho spoločnosti, ktorou je atakovanie najväčších výrobcov smartfónov na svete. To by mala spoločnosť dosiahnuť ďalším rastom a aj užitočnými partnerstvami, akým je napríklad to so spoločnosťou Leica. Podľa Yu by toto partnerstvo malo fungovať ešte aspoň päť rokov, a tak sa zrejme môžeme tešiť na ďalšie Huawei smartfóny s prepracovaným fotoaparátom podobne ako v prípade modelu Huawei P9.

Zdroj: Wall Street Journal via Android Central

3.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+