MojAndroid

V poslednom období sú “in” minimálne rámiky či zakrivený displej. Vyzerá to však tak, že aktuálne sa do pozornosti dostávajú skladacie smartfóny. Iste, zatiaľ sme sa nedočkali takýchto zariadení v predaji, no od Samsungu už niekoľko rokov počúvame, že chystá skladateľné zariadenie. Lenovo pred časom tiež ukázalo svoj ohybný tablet a smartfón. Nuž a pár dní dozadu sme videli ZTE Axon M, smartfón s dvoma obrazovkami, ktorý sa dá zložiť do jedného zariadenia s väčším displejom.

Na scénu prichádza teraz Huawei. CEO čínskeho výrobcu smartfónov Rochard Yu v rozhovore pre CNET oznámil, že už majú funkčný prototyp skladacieho zariadenia. Do predaja sa dostane najskôr v budúcom roku. Stále pracujú na technológii obrazovky, aby prežila množstvo ohybov a ešte sa musia vyhrať s lepším mechanickým dizajnom. Yu prezradil, že zariadenie má momentálne dve obrazovky, medzi ktorými je medzera. Tej sa však chcú nejakým spôsobom zbaviť…

Yu v rozhovore ďalej otvorene priznal, že Huawei má veľké ambície. V súboji top 3 výrobcov smartfónov sveta chcú čoskoro predbehnúť Samsung aj Apple. “Určite ich predbehneme. Je to náš osud. Možno nie som pokorný, no nikto nás nemôže zastaviť.”

Dodal však, že okrem predaja smartfónov sú pre nich prioritou inovácie a nové funkcionality pre používateľov. Mimochodom, Huawei minulý rok zaregistroval 2.najväčšie množstvo patentov v medzinárodnej patentovej databáze. Bolo ich až 3692. Tretím v poradí bol Qualcomm s 2466 patentami a číslom jeden bol ZTE so 4123 podanými žiadosťami o patenty.

Zdroj: cnet.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+