MojAndroid

Spoločnosť Huawei potrápilo viacero problémov, odkedy sa dostala do sporu s vládou USA. Podľa portálu Android Authority teraz údajne zvažuje, že tento rok nevydá nové modely pre sériu Huawei Mate. Tentokrát však za to nemôžu len sankcie od americkej vlády, ale aj celosvetový problém s nedostatkom čipov.

Ak séria Huawei Mate nakoniec vydaná bude, stane sa tak neskôr, kvôli nedostatku čipov

Ak sa spoločnosť naozaj rozhodne tento rok nevydať nové modely pre sériu Mate, bude to prvýkrát, čo sa tak stane od predstavenia série v roku 2013. Očakávalo sa, že séria Mate 50 bude predstavená na jeseň tohto roku, no teraz je otázne, či aj skutočne vyjde. A ak by aj nakoniec vyšla, pravdepodobne by to bolo neskôr, keďže Huawei stále nevydal ani sériu P50.

Tá už mala byť na trhu, na základe dátumu vydania predchádzajúcich modelov. Minuloročná séria P40 bola vydaná už v apríli a rovnako na tom bola aj séria P30 z roku 2019.

Huawei Mate 40 Pro
Huawei Mate 40 Pro | Foto: Redakcia 


Huawei sa okrem problémov s vládou USA, ktoré jej zakázali používať čipy akokoľvek spojené s USA, tento rok musí vysporiadať aj s globálnym nedostatkom čipov. Ten postihol aj ostatných výrobcov smartfónov, vrátane spoločnosti Samsung, ktorá bola nútená odložiť predstavenie modelu Galaxy S21 FE.

Vyjadrenie slovenského Huawei

Na túto tému sme sa opýtali aj slovenského zastúpenia Huawei, odpovedala nám Ela Dekanková, PR manažérka Huawei:

“Neplánujeme predaj ani pozastaveniae našich vlajkových sérií Mate ani P.”

Náš tip
Do Huawei AppGallery pribudli ďalšie slovenské aplikácie | Kompletný zoznam
18.6.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+