MojAndroid

Čínsky Huawei má za sebou skutočne nádherné obdobie. Ich zisky neustále rastú a spoločnosť sa dostáva do povedomia obrovského množstva technologických nadšencov, a to najmä vďaka prémiovým modelovým radám Huawei P a Huawei Mate. Ich novinky, akou je napríklad Huawei Mate X prinášajú do mobilného sveta množstvo skvelých nápadov. Nový patent tohto výrobcu ukazuje telefón s druhým displejom na zadnej strane.

Spôsob, ako sa vyhnúť výrezu

Spoločnosť Huawei podľa najnovších informácií uvažuje nad výrobou smartfónu, ktorý bude disponovať hneď dvoma displejmi. Druhý displej sa bude pritom nachádzať na druhej strane mobilného telefónu. Takéto nápady sme mohli už vidieť u spoločností Nubia či Vivo. Patent od Huawei ukazuje telefón, ktorého takmer celá predná strana je tvorená displejom (v jeho hornej časti môžeme vidieť umiestený malý kruhovitý reproduktor pre hovory).

Vpredu sa logicky nenachádza žiadna “selfie” kamera, pretože presne na tento účel slúži druhý displej vzadu. Nad sekundárnym displejom je umiestená trojica fotoaparátov s LED bleskom a senzormi pre laserové ostrenie. Fotoaparáty zrejme podporujú periskopický optický zoom, ktorý sa objaví v pripravovanom telefóne Huawei P30.

Sme zvedaví, aký bude Huawei P30, ktorého predstavenie je naplánované už na 26. marca v Paríži. Vieme však povedať, že na jeho zadnej strane nebude žiaden druhý zobrazovač.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Toto je oficiálna video upútavka na Huawei P30
Náš tip
Huawei P30 Lite: Čínsky výrobca uverejnil video, na ktorom vidíme Nova 4e
Náš tip
Smartfóny Huawei P30 a P30 Pro budú predstavené 26. marca
15.3.2019
Zdroj: gizmochina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+