MojAndroid

Juhokórejská spoločnosť Samsung uviedla pred pár týždňami popri ohybnom Flex Infinity displeji aj sadu displejov s výrezmi pre selfie kameru Infinity-V, Infinity-U a Infinity-O. Posledný menovaný Infinity-O displej má miesto klasického výrezu na okraji hornej strany displeja dieru pre selfie kameru v ľavom hornom rohu displeja. Podľa nedávnych špekulácií, ktoré podporili aj render obrázky, by ním mal byť ako prvý vybavený model Samsung Galaxy A8s. Ten by mal byť nástupcom tohtoročného modelu Samsung Galaxy A8. Rovnaký typ displeja by mala následne priniesť minimálne jedna z verzii budúcoročnej vlajkovej lode Samsung Galaxy S10. Rozdiel by ale mal byť vo veľkosti samotného kruhového výrezu pre selfie kameru.

Priemer diery by mal byť u Samsungu Galaxy A8s 6,7 milimetra. To nie je práve malá hodnota. Samsung Galaxy Note 10 by ale podľa špekulácií mal mať Infinity-O displej s priemerom kruhového výrezu len 2 až 3 milimetre. Bude ale Samsung skutočne prvý, kto uvedie tento displej na trh? Nasledujúci tweet ukazuje, že by ním mohol byť jeho momentálne najväčší konkurent.

Aj keď sa predstavenie modelu Samsung Galaxy A8s očakáva v priebehu decembra, mohol by ho predbehnúť čínsky výrobca Huawei. Ten je momentálne druhým najpredávanejším výrobcom smartfónov práve za Samsungom a určite bude chcieť zaútočiť na prvé miesto. Okrem smartfónu s dierou v displeji pre selfie kameru bude chcieť určite časom uviesť aj vlastný ohybný smartfón. Takáto konkurencia prospeje zákazníkovi aj samotnému Samsungu, aby nezaspal na vavrínoch.

27.11.2018
Zdroj: GSMarena, GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Spixy

    je mi to fuk

+