MojAndroid

Čína tento rok kraľuje mobilnému trhu. Okrem spoločností Lenovo a Xiaomi v nej totižto vznikajú aj zariadenia pod značkou Huawei. Tento výrobca Android zariadení zaznamenal obdivuhodne dobrý rok 2014, o čom svedčia dnes zverejnené výsledky jeho predajov. Oproti roku 2013 zaznamenal Huawei nárast ziskov až o 30% na hodnotu 12,2 miliardy dolárov, čo je prvýkrát v histórii spoločnosti, kedy zisk prekročil hranicu 10 miliárd. Huawei predal celkovo až 75 miliónov smartfónov, čo znamená opäť nárast voči minulému roku, a v tomto prípade až o 45%. Výborné výsledky spoločnosť iba nakopli a v tomto roku siahajú ich ciele ešte vyššie – na métu 100 miliónov predaných zariadení.

honor-6-titulka

Náš tip
RECENZIA | Honor 6 – nie je vôbec žiadny horor

Medzi najpopulárnejšie zariadenia tejto značky patrí model Ascend P7, ktorého sa predali 4 milióny kusov a model Ascend Mate s 2 miliónmi predaných kusov. V kategórii mid-endov kraľovali modely Honor 3C a Honor 3X, ktoré zaznamenali rovnako vysokú predajnosť, a to najmä vďaka prívetivej cene. K zisku sa rozhodne rátajú aj peniaze za obrovský počet predaných zariadení Honor 6, ktorý patrí medzi najlepšie vybavené Androidy a jeho cena je pritom na úrovni iba 300 EUR. Takmer polovicu predajov spoločnosti Huawei (41%) tvorili predaje cez internet.

CEO spoločnosti Huawei, Richard Yu, povedal:

Našou stratégiou je sústrediť sa na prémiové produkty v strednej a vyššej triede, ktoré minulý rok patrili medzi najúspešnejšie, a to nielen z hľadiska predajnosti, ale aj posilnenia značky, vývoja trhu a toho, že sme sa stali číslom 3 vo svetovom rebríčku predajcov mobilov. Tento rok sme sa dokonca dokonca ako prvá čínska firma dostali do rebríčka Top 100 Global Brands of 2014 (Top 100 globálnych značiek). (voľný preklad)

Zdroj: AndroidCentral

27.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • ReDfOxX

  Toto je len hromobitie pred búrkou. Do pár rokov Číňania urobia vo výrobe telefónov to, čo spravili kórejci v automobilovom priemysle. Dotiahnu sa kvalitou na klasické značky, no s polovičným cenami. Kto sa neprispôsobí odpadne tak ako britský automobilový priemysel. Čo je pre nás ale horšie je to, že európsky a severoamerický trh prestávajú mať takú váhu, ako doteraz. Zanedlho sa už nebudú novinky objavovať najprv v USA, potom v Európe a až potom všade inde. Nahradí nás Čína, Južná Amerika, indočína, Afrika. Sme priveľmi rozmaznaní a leniví a čo je najhoršie, je nás málo.

  • pitok

   raz mi povedal môj známy z iránu “Europe is old, Europe is dead..”

 • marek425

  Dali ste Cine know-how, technologie a dnes sa cudujete ze ich vyrobky likviduju americke a europske spolocnosti!

  • CABAL

   Zato Nokiu (skoro) zlikvidovali nie Číňania, ale Amíci. A môj obľúbený Siemens šiel do péčka ešte v čase, keď čínske mobily boli dobré asi len ako hračky pre deti.

+