MojAndroid

Spoločnosť Huawei podľa portálu GizmoChina predstavila novú verziu svojho operačného systému HarmonyOS. HarmonyOS 3.1 prináša viacero vizuálnych vylepšení, vylepšenie aplikácie pre fotoaparát, lepšie funkcie zabezpečenia a optimalizácie pre skladacieho zariadenia

Nové dizajnové prvky a lepšie zabezpečenie v HarmonyOS 3.1

Prvú vizuálnu zmenu v systéme HarmonyOS 3.1, ktorú si používateľ všimne, je nová možnosť uzamknutej obrazovky. Tá používateľom umožní nastaviť si na nej nepretržité zobrazovanie vlastných fotografií. Novinkou je aj funkcia 3D Always-on displeja (3D AOD). Tá umožňuje používateľom vybrať si interaktívne 3D animované miniaplikácie pre režim Always-on displeja.

HarmonyOS 3.1
3D Always-on displej | Zdroj: GizmoChina.com

Ikony aplikácií majú v novej verzii systému mierne zaoblené rohy. Boli pridané aj lepšie bezpečnostné funkcie, vrátane možnosti skryť aplikácie na obrazovke a spravovať vyskakujúce aplikácie na pozadí. Okrem toho sa teraz používateľovi zobrazí informačný panel s potvrdením pred prechodom na druhú aplikáciu.

Vylepšená aplikácia fotoaparátu a novinky pre skladacie zariadenia

V aplikácii fotoaparátu pribudol nový otočný prstenec priblíženia, vďaka čomu môžete ľahšie upravovať priblíženie priamo na hlavnej obrazovke aplikácie. Výrobca tiež usporiadal niektoré z najbežnejších možností fotoaparátu pod tlačidlom spúšte, aby boli lepšie dostupné používateľovi. Pribudla aj podpora funkcie satelitnej komunikácie druhej generácie a aj nové rozhranie, ktoré umožňuje obojsmerné SMS.

HarmonyOS 3.1
Prstenec priblíženia v aplikácii fotoaparátu | Zdroj: GizmoChina.com

Pre skladacie zariadenia  prináša HarmonyOS 3.1 úplne nové rozloženie domovskej obrazovky, ktoré je navrhnuté špeciálne pre väčšie obrazovky. K dispozícii je aj funkcia rozdelenej obrazovky. Systém dokonca dokáže s pomocou strojového učenia (AI) manažovať aplikácie na rozdelenej obrazovke a meniť ich poradie podľa zvyklostí používateľa z minulosti.

HarmonyOS 3.1
Rozhranie pre skladacie smartfóny | Zdroj: GizmoChina.com
Náš tip
V roku 2027 by sa malo predať takmer 50 miliónov skladacích zariadení
30.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+