MojAndroid

Spoločnosť Huawei patrí medzi najznámejších výrobcov smartfónov z Číny. A nie len tak hocijakým. Podľa výskumu, ktorý vykonala renomovaná spoločnosť Canalys, je Huawei medzi výrobcami v Číne číslom 1. Tento úspech dosiahol na základe predaja 21 miliónov smartfónov za prvý kvartál roku 2017, čo predstavovalo až 18% celého trhu so smartfónmi v Číne.

Náš tip
Huawei P10 Plus sa začal predávať už aj na Slovensku

Za spoločnosťou Huawei sa umiestnil výrobca Oppo, ktorý pozíciu lídra zastával v posledných 2 kvartáloch. Za posledné 3 mesiace predal takmer 20 miliónov zariadení. Tretiu priečku obsadil výrobca Vivo, ktorý predal 17 miliónov smartfónov. Celkovo spoločnosti na prvých 3 priečkach tohto rebríčka ovládli viac ako 50% čínskeho trhu, tvrdí Canalys.

Za prvý kvartál sa v Číne predalo 114 miliónov smartfónov, čo je o 9% viac ako v rovnakom období minulého roka. Čína stále patrí medzi TOP výrobcov a predajcov smartfónov s Androidom a novým reprezentantom “čínskych smartfónov” sa jednoznačne stalo v našich končinách Xiaomi. To v reporte spoločnosti Canalys však figuruje až na 5. priečke. Akej značky je smartfón, ktorý držíte teraz v rukách?

Zdroj: AndroidAuthority

27.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+