MojAndroid

Doplnené vyjadrenie slovenského zastúpenia Huawei:

“V mene spoločnosti Huawei by sme radi vyvrátili tvrdenia ohľadom predaja našich vlajkových sérií, ktoré nemajú žiadne opodstatnenie. Stále sa plne angažujeme vo vývoji a predaji smartfónov a budeme aj naďalej dodávať špičkové produkty zákazníkom po celom svete.”

Pôvodný článok:

Spoločnosť Huawei na konci minulého roka predala svoju značku Honor konzorciu vládnych firiem podporovaných v Šen-čene kvôli tlaku zo strany amerických sankcií. Teraz sa na internete objavili správy o tom, že Huawei ma v pláne predať aj značky P a Mate, avšak spoločnosť tieto tvrdenia vyvrátila.

Huawei tvrdenia o predaji značiek P a Mate označil za „nepodložené fámy”

Spoločnosť údajne o predaji značiek P a Mate premýšľala už v septembri 2020. Huawei však v správe pre agentúru Reuters uviedol, že spoločnosť bola len v počiatočných rokovaniach o predaji týchto značiek. No k žiadnemu finálnemu rozhodnutiu nedošlo a je možné, že Huawei tieto značky nakoniec nepredá. Takto spoločnosť celú situáciu komentovala pre portál Android Authority:

„Spoločnosť Huawei sa dozvedela, že v súvislosti s možným predajom našich značiek P a Mate kolujú nepodložené fámy. Huawei však takýto plán nemá. Naďalej sa plne angažujeme vo výrobe smartfónov a budeme naďalej dodávať špičkové produkty pre zákazníkov z celého sveta.”

V každom prípade, značka Honor ostáva pre Huawei príkladom a bude sledovať, ako sa značke bude dariť po jej osamostatnení sa. Už sa jej podarilo obnoviť vzťahy so spoločnosťami Qualcomm, AMD, MediaTek a ďalšími, čo jej v budúcnosti výrazne pomôže. Podobne môžu skončiť aj značky P a Mate, ak sa ich Huawei nakoniec rozhodne predať.

Náš tip
HarmonyOS 2.0 beta pomaly prichádza na Huawei P30 a Mate 30 Pro

27.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+